Jay Leno, americký vzor Jana Krause, ztrácí diváky

porad-jaylenoshow-usaOblíbené noční talkshow ve Spojených státech zřejmě čekají velké přesuny. Z lukrativního nočního vysílacího času 22.00 se bude muset stáhnout populární komik Jay Leno, jehož nová show diváky americké celoplošné sítě NBC nezaujala diváky natolik jak by si vedení korporace přálo.

Šéfové televize NBC nejsou spokojeni s aktuálními výsledky Jaye Lena, který se v posledních 17 letech stal legendou žánru nočních talkshows v USA společně s Davidem Lettermanem, a v minulém roce se rozhodl opustit židli moderátora The Tonight Show. Televize NBC ale hodlala populárního komika udržet za každou cenu a tak mu nabídla novou show v hlavním vysílacím čase po původní tvorbě, ve 22:00 před hlavní zpravodajskou relací.

Premiéra The Jay Leno Show se povedla na výbornou, první epizody sledovalo v průměru 18 milionů diváků denně. Nynější sledovanost se však pohybuje „jen“ kolem šesti milionů. Vedení NBC oznámilo, že se populární noční moderátor a komik vrátí do pozdějších nočních hodin. Podle informací agentury ČTK zaujme čas svého nástupce Conana O’Briena, kterému změna není příliš po chuti a možná se přesune na televizní stanici Fox.

porad-jaylenoshow-velkyAmerickému baviči Jay Lenovi dochází dech. Foto: www.jaylenoshow.com

I když NBC přišlo o výraznou část diváků v časovém pásmu po 22. hodině, konkurenční terestrické sítě nové diváky nezískaly. Sledovanost pořadů na Foxu nebo ABC není výrazně vyšší než byla před touto změnou. Americká média dedukují, že se diváci přesunuli na kabelové stanice, které využily uvolněného prostoru na trhu.

Derniéra The Jay Leno Show se uskuteční 11. února. Pak bude NBC vysílat zimní olympiádu. Jay Leno by pak měl dostat prostor se svou novou show po olympijských hrách v pozdějším vysílacím čase, kolem půl jedenácté hodiny.

Zábavná talkshow Jaya Lena je inspirací i pro českého komika Jana Krause, který na ČT 1 každý pátek uvádí pořad Uvolněte se, prosím. Koncept této show i dramaturgie je hodně podobná americkému vzoru.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .