ČT vypne 175 analogových vysílačů

televizeilustracevelkaK 30. červnu vypíná Česká televize 9 analogových vysílačů velkého výkonu a dalších 166 menších. Do většiny vysílačů je vložen piktogram a textová lišta. Na 7 místech bylo vypnutí vysílačů odloženo.

Česká televize aktualizovala informace týkající se vypínání analogových vysílačů. Celkem sedm dokrývačů ČT bude nakonec vypnuto později, než se původně plánovalo, v provozu zůstanou do té doby, než je v daných lokalitách nahradí digitální dokrývače ČT. „Ve čtvrtek 30. června 2011 se definitivně odmlčí 9 analogových vysílačů velkého výkonu: ČT1 Brno – Kojál, ČT1 Hodonín – Babí lom, ČT1 Hradec Králové – Krásné, ČT1 Liberec – Ještěd, ČT1 Mikulov – Děvín, ČT1 Rychnov nad Kněžnou – Litický Chlum, ČT1 Svitavy – Kamenná Horka, ČT1 Trutnov – Černá hora a ČT1 Žďár nad Sázavou – Harusův vrch,“ shrnuje původní informace Štěpán Janda z tiskového útvaru České televize.

PŮVODNÍ INFORMACE: ČT vypne 9 analogových vysílačů

Řádný provoz k 30. 6. 2011 ukončí současně i 166 analogových vysílačů malého výkonu (164 analogových dokrývačů ČT1 a 2 analogové dokrývače ČT2). Od 3. června je možné najít ve vysílání piktogramy a textové lišty, 1. července budou vysílače šířit celoobrazové textové upozornění. Výjimku tvoří 15 analogových dokrývačů. Zároveň ČT odkládá vypnutí 7 dokrývačů ČT1, které se původně měly odmlčet.

K TÉMATU: Je pět procent diváků závislých na analogovém příjmu hodně nebo málo?

Pro dané lokality bylo na základě kontrolních měření a analýz potřebnosti a vhodnosti rozhodnuto o vybudování digitálních dokrývačů ČT. Jejich spuštění lze očekávat během zhruba čtyř měsíců (přesné termíny budou upřesněné). Do té doby tedy zůstanou v příslušných městech a obcích v provozu analogové dokrývače ČT1. Tyto od 3. 6. 2011 přebírají zdrojové signály označené piktogramem a textovou lištou. V nejbližších dnech však začnou využívat náhradní zdroje primárního signálu, čímž oba grafické prvky z jejich vysílání zmizí,“ upřesňuje Štěpán Janda. Kompletní přehled informací najdete na www.digict.cz.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .