Česká republika vyhrála arbitráž kvůli TV3

televizevezdimalaČeská republika vyhrála arbitráž s European Media Ventures (EMV) ve věci TV3. Jako první o tom informovala Regionální Televizní Agentura (RTA).

Společnost EMV zažalovala Česko kvůli údajně zmařené miliardové investici do televize TV3. Hlavním svědkem České republiky byl člen Rady ČTÚ a bývalý místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Petr Štěpánek. „Po návratu z dovolené uskutečním příští týden k arbitráži tiskovou konfernci,“ řekl Štěpánek RTA. Česká republika vyhranou arbitráží ušetřila přibližně 2 miliardy korun.

Jak napsala ČTK, začala arbitráž v srpnu 2005, ale samotné spory kolem TV3 trvají ještě déle. Licenci k této televizi dostal Martin Kindernay, kterému rozjezd stanice v letech 2000 a 2001 pomáhala financovat právě EMV. Později chtěla EMV, aby licenci převedl na lucemburskou společnost KTV, kterou sice Kindernay formálně vlastnil, ale ovládala ji právě EMV. Převod ale tehdejší RRTV zamítla.

RRTV naopak posléze souhlasila s tím, aby licence přešla na RTV Galaxii vlastněnou původně Kindernayem, který ji posléze prodal GES Media Holdingu. RTV Galaxie na základě licence začala vysílat regionální programy TV Praha a TV Hradec Králové.

Kvůli postupu RRTV se EMV rozhodla obrátit na soud, který v prosinci 2004 rozhodnutí rady o převodu licence na RTV Galaxii zrušil. Licence se tak po třech letech vrátila Kindernayovi, jehož pracovní zájmy se však mezitím nasměrovaly jiným směrem.

RTV Galaxie začala poté působit jen jako servisní organizace a očekávala, že současná RRTV obratem licenci převede zpět na ni. To se nestalo a nakonec v polovině července 2005 TV Praha a TV Hradec Králové kvůli finančním ztrátám ukončily vysílání. Kindernay posléze opětovně nabytou licenci vrátil vysílací radě.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .