Vydavatele SME kupuje finanční skupina Penta, vedení redakce odchází

Avizovaný vstup finanční skupiny Penta do slovenského vydavatelství Petit Press, které ovládá nejčtenější seriózní deník SME, se stane realitou. Podíl oficiálně koupí společnost Namav, kterou zprostředkovaně ovládne právě Penta.

penta-logo-651

Odchod německých majitelů byl pouze otázkou času

Podíl ve vydavatelství prodávala německá skupina Rheinisch-Bergische Verlagsgesellschaft (RBVG), která se loni zbavila i přední české mediální skupiny Mafra. Tuto skupinu společně s dalšími médií získal podnikatel a politik Andrej Babiš. Bylo pouze otázkou času, kdy se němečtí podnikatelé stáhnou i ze Slovenska.

Druhým spolumajitelem vydavatelství deníku SME zůstává Prvá slovenská investičná skupina, která měla na zbylý podíl předkupní právo. Prodávající strana nicméně uplatnění tohoto práva neakceptovala a vybrala si nakonec skupinu Penta, která za vydavatelství deníku SME nabídla 15 milionů euro.

Vznikne nový celostátní deník?

Vedení listu SME v reakci oznámilo rezignaci a založení nového deníku. Šéfredaktor Matúš Kostolný se měl ještě dnes vzdát svého postu. Výrobu zítřejších novin má řídit jeden z jeho zástupců. Šéf a jeho zástupci ještě v průběhu dne založili blog Opentat.sk, který má být dočasným blogem „nového nezávislého deníku“.

Server RadioTV.cz přinese zítra podrobnější analýzu možných změn a pozice případného nového deníku na trhu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: