Skupina Penta kupuje dvě slovenská vydavatelství, hodlá expandovat i na český trh

Finanční skupina Penta koupila druhé největší slovenské vydavatelství 7 PLUS a vydavatele ekonomických a odborných periodik TREND Holding. Další média hodlá nakoupit i v České republice, expanze proběhne v příštích měsících.

tisk-noviny-kafe-651

Expanze může zahrnovat již existující tituly

Společnost 7 PLUS vydává nejčtenější společenský týdeník PLUS 7 Dní, bulvární deník PLUS 1 Deň a řadu dalších titulů. Jde o druhé největší vydavatelství na slovenském trhu a zajímavostí je, že bylo až doposud v rukou slovenských zakladatelů. Podobně je na tom i TREND Holding, který vydává ekonomické tituly Trend a Profit, provozuje on-line portál eTrend.sk, kam patří i web Mediálne.sk.

Koupě těchto vydavatelství znamená, že skupina Penta vstupuje i do mediálního byznysu. Slovenskem to však nekončí, akvizice budou pokračovat i na českém a polském trhu. Potvrdil to mluvčí skupiny Penta Martin Danko. Informaci jako první zveřejnil web Omédiách.com slovenské novinářky Miroslavy Kernové.

Mít vlastní média je pro Pentu zajímavé i z hlediska propagace svých firem a aktivit

Cílem Penty je postupně rozšířit své investiční působení v médiích i na český a polský trh a aktivně se tak podílet na probíhající vlastnické konsolidaci,“ uvedl mluvčí skupiny Martin Danko.

Penta vlastní mnoho společností orientovaných na koncového zákazníka. Jde například o sázkovou kancelář Fortuna v ČR, na Slovensku i v Polsku, dále o síť lékáren Dr.Max nebo bankovní domy Prima banka a Privatbanka. Mediální akvizice tak mohou být zajímavé pro Pentu i z hlediska propagace svých firem a komunikace různých aktivit.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: