Skupina Mafra se pochlubila Lidovými novinami. Jde o jediný deník, jemuž meziročně roste prodej

Podle aktuálních výsledků auditu prodejnosti ABC ČR za květen 2015 vzrostl celkový prodaný náklad Lidových novin meziročně o 1,5 procenta v pultovém prodeji a 2,5 procenta v rámci předplatného prodeje.

Ilustrační foto - fotobanka Thinkstock

Ilustrační foto – fotobanka Thinkstock

Roste prodej na stáncích i z předplatného

Lidové noviny nadále meziročně rostou. Jsou tak jediným deníkem na českém trhu s pozitivním vývojem prodaného nákladu i čtenosti. Potvrdily to aktuální výsledky oficiálního auditu ABC ČR za květen 2015. Podle nich dosáhl v květnu celkový prodaný náklad Lidových novin v průměru 39 520 výtisků denně, což je o téměř 1100 výtisků více než před rokem.

Lidovým novinám roste i čtenost. Podle posledních dat průzkumu Mediaprojekt za 4. čtvrtletí 2014 a 1. čtvrtletí 2015 narostla Lidovým novinám meziročně čtenost nejvíce, a to o 10 procent na 210 tisíc čtenářů na vydání. Pravidelnými čtenáři Lidových novin jsou nejčastěji lidé se středoškolským a vysokoškolským vzděláním.

Vyšší čtenosti pomáhá i nový ekonomický měsíčník INDEX LN

Květnový výsledek čtenosti LN příznivě ovlivnil redakční seriál k 70. výročí druhé světové války, který redakce připravila ve spolupráci s Historickým ústavem Akademie věd ČR. V květnu také vyšlo druhé číslo nového ekonomického měsíčníku INDEX LN. „Pondělní vydání s tímto vloženým titulem mělo v prodejích nárůst o téměř dva tisíce kusů oproti běžnému pondělnímu vydání,“ říká ředitel redakce Veselin Vačkov.

Lidové noviny jsou součástí mediální skupiny Mafra patřící do portfolia firem současného ministra financní Andreje Babiše.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: