Šéf vydavatelství Economia André Warnecke dostal vyhazov „na hodinu“

economia-vizualVydavatelství Hospodářských novin, týdeníku Respekt a dalších titulů bude mít nového generálního ředitele. Dosavadní šéf André Warnecke podle serveru Motejlek.com dostal vyhazov „na hodinu“. Stalo se tak pouhé tři měsíce poté, co do podniku nastoupil. Economii bude přechodně řídit místopředseda představenstva Kamil Čermák.

Informaci webu Motejlek.com po pár hodinách potvrdilo samo vydavatelství. Web Mediaguru.cz píše, že za náhlým odchodem Warneckeho mohou být názorové neshody s majitelem vydavatelství Zdeňkem Bakalou ohledně pozice ředitele obsahu, který má podle představ akcionářů zastřešovat všechny šéfredaktory. Warnecke prý proti vůli majitelů tento post na poslední chvíli neobsadil.

Valná hromada odvolala Warneckeho z představenstva společnosti Economia ještě v pondělí 2. září. Řízením vydavatelství byl pověřen místopředseda představenstva Kamil Čermák a to až do jmenování nového generálního ředitele.

Oficiálním motivem odchodu Warneckeho po třech měsících jsou rodinné důvody. A jak to už v podobných situacích bývá, skupina má i nadále zájem o služby André Warneckeho coby externího konzultanta. „Věřím, že i nadále budeme moci využívat odborných znalostí a zkušeností Andrého v roli externího poradce při probíhající restrukturalizaci vydavatelství,” uvedl pověřený generální ředitel Kamil Čermák.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: