Sabina Slonková konečně prozradila důvod svého odchodu z MF Dnes, je za tím politika

Nelze dělat nezávislé noviny, když je vlastní politik. Tak vysvětlila někdejší šéfredaktorka deníku MF Dnes Sabina Slonková svůj nedávný a nečekaný odchod z vedení tohoto listu. Vydavatelství Mafra vlastní skupina podnikatele Andreje Babiše.

Sabina Slonková v Show Jana Krause, reprofoto

Sabina Slonková v Show Jana Krause, reprofoto

Bylo by fér říci, k čemu doopravdy noviny slouží, řekla Slonková

Slonková to řekla na konferenci, která se věnovala svobodě novinářů. Panelové diskuze se účastnilo několik osobností mediálního světa včetně generálního ředitele České televize Petra Dvořáka, šéfa Českého rozhlasu Petera Duhana nebo šéfredaktora české verze prestižního magazínu Forbes Petra Šimůnka. Jako první Slonkovou citoval web Mediamania.cz, jež patří do portfolia mediálního magnáta Jaromíra Soukupa.

Když jsem dostala nabídku vést MF Dnes, šla jsem do toho s upřímnou vírou, že se mi podaří dokázat, že i když noviny vlastní osoba propojená s businessem, vytvoříme kvalitní noviny. Důvod mého odchodu je tedy fakt, že jsem nenaplnila to, s čím jsem do vedení přišla. Chci říci, že nelze pracovat v novinách, které vlastní politik. I když říká, že chce dělat nezávislé noviny, je to nezávislost odsud posud. To není svobodná novinařina. Bylo by fér říci, k čemu doopravdy noviny slouží,“ uvedla Slonková.

Vlastnictví vydavatelství Mafra, potažmo dvou důležitých deníků MF Dnes a Lidových novin, patří mezi největší politické slabiny podnikatele a nynějšího ministra financí Andreje Babiše. Z tohoto důvodu by nepřekvapilo, kdyby on sám ze sledovaného mediálního byznysu vystoupil a věnoval se pouze politice.

Český trh tištěných médií patrně čekají změny

Přeskupení investorů na české mediální scéně může být aktuální i díky tomu, že na zdejší mediální trh se chystá vstoupit slovenská mediální skupina Penta. Ta u našich východních sousedů koupila dvě důležitá vydavatelství 7 Plus a Trend Holding vlastněná dosud slovenskými podnikateli. Nyní prý zvažuje koupi seriózního listu SME a největšího zpravodajského portálu SME.sk.

Svůj případný zájem o vydavatelství Mafra prozatím nepotvrdila, nicméně uvedla, že hodlá expandovat i na český mediální trh. Pokud by podnikatel Andrej Babiš uvažoval o případném odprodeji svých aktivit na printovém trhu, měl by minimálně jednoho vážného zájemce.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .