Rozhlasový Masopust

radiotv-archiv7V masopustním čase přichází Český rozhlas Brno se soutěží Rozhlasový masopust. V týdnu od 28. ledna do 1. února mohou posluchači vyhrát uzenářské pochoutky, které si vyzvednou v některé z 11 soutěžních prodejen v Jihomoravském a Zlínském kraji.

V masopustním čase přichází Český rozhlas Brno se soutěží Rozhlasový masopust. V týdnu od 28. ledna do 1. února mohou posluchači vyhrát uzenářské pochoutky, které si vyzvednou v některé z 11 soutěžních prodejen v Jihomoravském a Zlínském kraji. Stačí jen pozorně poslouchat vysílání Českého rozhlasu Brno a sestavit postupně od pondělí do pátku masopustní soutěžní heslo, které prozradí postupně posluchačům moderátorky pořadu Apetýt. V každé prodejně je pro tři nejrychlejší účastníky přichystán uzenářský balíček. Jednoho z výherců čeká i hlavní cena masopustní uzenářský koš. Hlavní soutěž doplní během týdne i telefonické rozhlasové hádání na téma masopustních zvyků a tradic opět o ceny v podobě uzenářských výrobků.

Soutěžní prodejny najdou posluchači v Brně, v Břeclavi, v Blansku, v Hodoníně, v Kroměříži, v Rosicích, ve Slavkově u Brna, ve Vsetíně, v Uherském Hradišti, ve Zlíně a ve Znojmě.

Dobu od Tří králů po popeleční středu nazýváme masopust, fašank, končiny či ostatky. V závěru kulminuje oslavami s obyčeji a zvyky, kterých je mnoho a v každé vesnici, v každém kraji se něčím liší. Únorové slavnosti jsou obdobím radosti, rozvernosti a všeobecného veselí. Nesmí chybět zabíjačkové hody, košty vína a nejrůznějších lihovin, ale také průvody a obchůzky maškar, taneční a pěvecká vystoupení folklórních souborů, ukázky lidových řemesel. Vše končí tradičním pochováváním basy, a po čase nevázaného veselí nastupuje čas půstu.

V Brně, 22.1.2008

Alena Podlucká
Český rozhlas Brno, public relations

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .