Ringier vydává speciál o historii GEO EPOCHA, zmapuje život Stalina

geoepochaPrvní magazín z nové řady historických speciál GEO EPOCHA vydává vydavatelství Ringier Axel Springer CZ právě dnes, v úterý 1. listopadu. Úvodní číslo zve na monografii Josifa Vissarionoviče Džugašviliho alias Stalina, na stáncích se objevuje s podtitulem „1917-1953: Tyran a jeho impérium„. Společnost Ringier Axel Springer CZ vydává rovněž českou verzi měsíčníku GEO a to od října loňského roku. Jaké další mutace vychází v Německu?

GEO EPOCHA o Stalinovi a jeho impériu

V úterý 1. listopadu vychází vůbec první číslo magazínu GEO EPOCHA, vydavatelství Ringier Axel Springer CZ, která vydává i reportážní měsíčník GEO dle německé licence, se v prvním čísle věnuje Stalinovi (Josifu Vissarionoviči Džugašvilim). Na sto stranách „prestižní historický speciál“ zmapuje v deseti kapitolách osobní život a kariéru nejmocnějšího diktátora 20. století.

K TÉMATU: Časopis GEO se promění, poprvé vyjde pod Ringier

Historická monografie GEO EPOCHA popisuje Stalina jako „pouličního rváče, gangstera, žháře, vyděrače, profesionálního revolucionáře, bezskrupulózního intrikána, masového vraha, ale také iniciátora urychlené industrializace Sovětského svazu a vítěze ve druhé světové válce„. Publikaci má dle vydavatelství ocenit jak široká veřejnost, tak dokonce i historici či politologové.

SEKCE TISK: Extra Publishing uvádí magazín Extra Válka a portál Republika slev

V prodeji bude GEO EPOCHA s podtitulem „1917-1953: Tyran a jeho impérium“ od 1. listopadu za cenu 99 Kč. „GEO EPOCHA je mezinárodně respektovaná značka, proslulá seriózním podhledem na historii, vysokou odbornou kvalitou textů i atraktivní obrazovou dokumentací, včetně unikátních fotografií a dobových grafik. Odborné kvality garantuje profesionální rešeršní tým GEO Epoche, česká redakce GEO a lektoři z řad historiků,“ přibližuje Ringier Axel Springer CZ chystanou novinku.

geoepoche_nemeckeAktuální vydání německého speciálu historického magazínu GEO EPOCHE. Zdroj: http://www.geo.de/

Ringier získal licenci na GEO EPOCHA jako první na světě

Cestovatelský měsíčník GEO vyšlo pod hlavičkou vydavatelství Ringier ČR poprvé v říjnu 2010, konkrétně 19. října. Tehdy došlo k výrazné grafické proměně a rozšíření obsahu. Redakce měsíčníku bude přinášet širší materiály a reportáže z domácího prostředí, z přírody i kultury, a zároveň ukáže zahraničí z pohledu českých autorů,” uvedlo tehdy vydavatelství Ringier. Licenci získal Ringier Axel Springer CZ loni v červenci.

MediaProjekt I.+II.Q’11: Nedělní Blesk předstihnul poprvé Rytmus života

Ringier Axel Springer CZ, vydavatel české verze reportážního měsíčníku GEO, získal pro Českou republiku jako první zemi světa licenční práva ke speciálům z řady „GEO Epoche„. Ta vychází v Spolkové republice Německo od roku 1999 a prodaný náklad na vydání se pohybuje v rozmezí 160 000 až 250 000 ks.

PSALI JSME: Vydavatelství RF Hobby slavilo 13 let od startu prvního titulu

Kromě klasického měsíčníku GEO vychází v Německu celá řada mutací. GEO Special (tmavě modrá barva obálky), je monotematický cestovatelský dvouměsíčník vycházející od roku 1981. GEO Wissen (červená titulní strana) se zaměřuje na vědu, každých 6 měsíců se čtenáři dozvědí o novinkách ze světa vědy od roku 1987. GEO Saison (světle žlutá obálka) je multitematický cestovatelský magazín, vychází desekrát do roku od 1989. GEO Saison Extra (tmavě žlutá) vychází dvakrát ročně a zaměřuje se na panoramata, zahrady a jiné. GEOlino (světle zelená) je dětská verze, ta vychází od 1996, od 2001 se stala měsíčníkem, tato mutace má i extra vydání. Monotematický GEOkompakt (šedomodrá obálka) mapuje oblast vědění. No a v neposlední řadě právě historický GEO Epoche.

radiotv_face_n02

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .