Ringier přeskupuje manažery svých titulů, Pavel Šafr znovu povede Reflex

ringier-167Vydavatelství Ringier Axel Springer přeskupuje manažery v rámci svých klíčových titulů. Bulvární deníky Blesk a Aha! nově řídi Radek Lain, který je od začátku roku obsahovým ředitelem obou deníku, přičemž je řídí prakticky od začátku roku.

V čele Reflexu končí po dvou letech Ivan Hamšík, toho nahradí Pavel Šafr, který na této pozici ve vydavatelství začínal v roce 2008 a poslední dva roky šéfoval právě bulvárním deníkům.

Veškeré změny nastanou k 1. květnu, oznámilo včera vedení vydavatelství Ringier Axel Springer. Hamšík se z pozice šéfa týdeníku Reflex přesune na post šéfredaktora oddělení vývoje nových projektů. Sám Pavel Šafr se vrací k práci šéfredaktora Reflexu, který převzal v létě 2008 po Pavlu Bílkovi. Ten dnes vede Literární noviny.

Server Mediaguru.cz upozornil, že prodaný náklad deníku Blesk začal v roce 2011 – kdy převzal řízení Šafr – klesat o deset procent, což bylo o tři procentní body víc než rok předtím. Trend se nezastavil ani v roce 2012, kdy se Blesku prodalo o 12 % méně výtisků než před rokem. V tomto případě šlo o největší meziroční pokles z českých deníků.

ringier-812Foto – RingierPrint.cz

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .