RF Hobby příští týden spustí Svět na dlani, čeká ho masivní podpora

svetnadlani_perex

Konečně časopis, který vás bude bavit,“ tak se charakterizuje novinka Svět na dlani, již bude od 3. října vydávat společnost RF Hobby. Novinka spadá do portfolia časopisů 21. století, History Revue, Enigma či Epocha. Informovat bude čtenáře zejména ve spojení s tématy o světě a přírodě – sopkami, vesmírem, vodními živočichy nebo záhadnými stavbami. Čtenáře chce oslovit mimo jiné i nízkou cenou – za 100 stran zaplatí 19,90 Kč.

Svět na dlani láká na nízkou cenu

Vydavatelství RF Hobby spustí už ve středu 3. října nový časopis Svět na dlani, novinka rozšíří rodinu titulů okolo měsíčníku 21. století. Portfolio populárně-naučných magazínů společnosti dostane nového člena, který na první pohled připomíná nedávno vydané novinky konkurence.

K TÉMATU: Souboj “Světů” je naspadnutí, tři vydavatelství plánují nové tituly s podobným názvem

Časopis má vyjít v nákladu 135 tisíc kusů, za celkem 100 stran zaplatí čtenáři 19,90 Kč. Svět na dlani bude vycházet jako měsíčník a podpoří jej masivní kampaň RF Hobby. Ta by měla stát zhruba 19 milionů korun a vycházet bude ze sloganu „Konečně časopis, který vás bude bavit„.

Z ARCHIVU: Vychází sté jubilejní číslo 21. století, vydejte se s námi do historie titulu

Tématiku vyplní poznání světa a přírody, k tomu se přidá také čtení o lidském tělu. RF Hobby v minulosti vydávalo dva projekty se zaměřením na svět a přírodu, původně zahájila vydávání časopisu Globe, jehož náplní byla fauna a flora. Jenže nízký zájem čtenářů vyústil v konec projektu. Posléze jej nahradil tematicky šíře zaměřený titul Planeta země, ale ani ta čtenáře neoslovila.

Zaniklé časopisy ale novinka nahradit nemá: „Tyhle zaniklé časopisy byly mimo naši skupinu a připravovány úplně jinou metodikou,“ řeklo vydavatelství. Šéfredaktorem je Pavel Přeučil, ten stál v čele časopisu 21. století, později i jeho spin-off formátů.

svetnadlani_velke

Novinka popularizuje vědu obrazovou formou

Časopis Svět na dlani má podle vyjádření RF Hobbypopularizovat vědu a techniku převážně obrazovou formou a velkým množstvím zajímavostí„. Právě touto charakteristikou se výrazně přiblíží dvěma nedávno spuštěnými projekty konkurenčních vydavatelství.

SEKCE TISK: Obnovená 100+1 chystá na květen retro vydání, re-launch se vydařil

Bauer Media vydalo v pondělí 24. září druhé číslo měsíčníku Svět objevů, zpracování titulní strany je velmi podobné. Na rozdíl od RF Hobby ale je tento magazín jediným populárně-naučným v portfoliu. Ve volném prodeji byla cena jednoho čísla stanovena na 49 Kč.

PŘEČTĚTE SI: Vydavatelství Bauer Media spustilo novinku Svět objevů

Extra Publishing nedávno obnovilo vydávání Světa obrazem. A právě fotografie a obrázky jsou stěžejní náplní časopisu „Pracovali jsme na tom, aby byl Svět OBRAZEM lepší než kdy předtím, na velkém formátu a s velkorysým vizuálním konceptem, jenž mezi českými časopisy nemá obdoby.“ Už brzy má vyjít třetí číslo v letošním roce, magazín je k dostání za 49,90 Kč. Společnost RF Hobby si patentovala na Úřadu průmyslové vlastnictví ještě značku „Svět v obrazech“ a „Svět vědy“.

NENECHTE SI UJÍT: Tajemství vesmíru, nový měsíčník Extra Publishing je těsně před startem

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .