Prestižní magazín Forbes míří do České republiky

forbes_logo_velke

Na český trh putuje prestižní magazín Forbes, v češtině bude vycházet od listopadu letošního roku s měsíční periodicitou. Uvede jej Forbes Media ve spolupráci s českou odnoží společnosti Business Consulting & Media, tedy stejná společnost jako na Slovensku. Obsah magazínu nebude identický s americkou verzí, až šedesát procent vytvoří zprávy, analýzy a komentáře z českého byznysu a ekonomiky.

Magazín Forbes si už letos na podzim budou moci v českém jazyce přečíst také tuzemští zájemci. Česká mutace přichází na trh přesně rok po vstupu na Slovensko, prodaný náklad překročil hranici 10 tisíc kusů. Po celém světě mají magazíny více než 6 milionu čtenářů

Českou verzi povede Šimůnek, naváže na slovenský úspěch?

Od listopadu 2011 začne vycházet česká mutace světoznámého magazínu Forbes, s měsíční periodicitou jej uvede Forbes Media. Obsah magazínu vytvoří ze 60 procent původní zprávy z českého byznysu a ekonomiky, chybět nemají ani analýzy a komentáře. Zbylých 40 procent plánuje redakce překládat z amerického originálu.

Z ARCHIVU: HN mění šéfredaktora, Šimůnek se posouvá výše

Titul bude mít tištěný náklad mezi 15-18 tisíc kusy. „Jsme pocteni, že můžeme přinést tak prestižní značku a vysoce kvalitní žurnalistický obsah na další zajímavý středoevropský trh,“ řekl k tomu Peter Barecz, ředitel Business Consulting & Media. Tato společnost vydává magazín Forbes už na Slovensku, konkrétně od roku 2010. Business Consulting & Media se zabývá vydavatelskou činností od roku 2004, auditovaný prodaný náklad za duben byl u našich sousedů 10 651 kus.

SEKCE TISK: Týdeník Euro pokračuje ve změnách

Měli jsme společně úspěch na Slovensku a očekávám, že ho budeme mít i v České republice, která rozšíří naší rostoucí přítomnost ve střední a východní Evropě,“ doplnil Miguel Forbes, president Forbes Television and Licencing. Českou edici měsíčníku povede Petr Šimůnek, jeden z nejzkušenějších českých ekonomických novinářů vedl do konce loňského roku Hospodářské noviny, později se přesunul pozici vydavatele HN. V červnu letošního roku oznámil svůj odchod s tím, že dostal několik nabídek z mediální sféry.

forbes_obalkyKaždoročně zveřejňuje magazín Forbes žebříček 400 nejbohatších lidí světa. Zdroj: Forbes.com

Magazín Forbes vyšel poprvé v roce 1917

Ve Spojených státech amerických si čtenáři mohou stránkami Forbes listovat již od roku 1917, nejznámější je mezi laickou veřejností díky každoročnímu zveřejnění žebříčku nejbohatších lidí světa. Aktuálně vychází například v Bulharsku, Číně, Chorvatsku, Indii, Izraeli, Polsku, Rusku, ale i v Africe a Turecku.

PSALI JSME: News of the World končí kvůli skandálu s odposlechy

Forbes Media zahrnuje magazín Forbes a web Forbes.com, největší byznysovou webovou stránku s více než 18 miliony čtenáru měsíčně. Společnost vydává magazíny Forbes a Forbes Asia, které mají po celém světě víc než 6 milionu čtenářu. Předsedou představenstva a zároveň šéfredaktorem je Steve Forbes, prezidentem a CEO (výkonným ředitelem) je Mike Perlis. Lewis D’Vorkin je Chief Product Officer a Kevin Gentzel Chief Revenue Officer. Oficiální stránky Forbes.com byly založeny teprve v roce 1996.

forbes_webInternetová prezentace Forbes.com vsází na přehlednost a jednoduchost. Screenshot: RadioTV.cz

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: