Populární herec účinkuje v novém mediálním sporu kvůli poškození svého jména

Soudní spory současných nebo bývalých politiků nejsou v českém mediálním prostředí zas tak časté. Na východ od nás ale přece jen může zaujmout spor bývalého politika, kterému se nelíbily dva blogy.

Milan Kňažko na fotografii z talkshow Uvolněte se, prosím. Kredit k fotografii přináleží České televizi

Milan Kňažko na fotografii z talkshow Uvolněte se, prosím. Kredit k fotografii přináleží České televizi

Redaktoři kritizují, Kňažko žaluje

Žalující stranou je bývalý politika populární herec Milan Kňažko, který se loni ucházel o funkci slovenského prezidenta a následně i o post primátora Bratislavy. Žalovanou stranou je vydavatel kritického týdeníku .týždeň, po němž Kňažko požaduje 100-tisíc euro kvůli poškození svého dobrého jména.

Problémem mají být dva blogy, které redaktoři časopisu uveřejnili na webu. V jednom případě je Kňažko opisován coby stárnoucí muž, který se zuby-nehty brání ústupu z veřejné sféry. Nestal se česko-slovenským prezidentem, nestal se ani slovenským prezidentem a tak by se mohl spokojit i s funkcí bratislavského primátora. Kňažko na tento blog písemně reagoval a redakce .týždňa mu poskytla prostor.

Kňažka rozzlobilo i přirovnání k bílému koni vlivného podnikatele

V dalším blogu se investigativní novinář Marek Vagovič zmiňuje o Kňažkovi v souvislosti s vlivným oligarchou Ivanem Kmotríkem. Vagovič nazval Kňažka „bílým koněm“ podnikatele Kmotríka. I toto konstatování prý mělo Kňažka v primátorských volbách poškodit.

Spory aktivních nebo vysloužilých politiků s médií jsou na Slovensku takřka národním sportem. Žaloba Milana Kňažka v tomto smyslu překvapí pouze tím, že reaguje na dva blogy týdeníku s relativně úzkou komunitou čtenářů. Nakolik mu texty týdeníku .týždeň skutečně uškodili ve volbách, o tom rozhodne v nejbližších měsících nebo letech soud.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: