Klub osamělých srdcí seržanta Pepře zazní na Českém rozhlasu 2 – Praha již po sté

radiotv-archiv23Tuto sobotu zazní již sté vydání pořadu Klub osamělých srdcí seržanta Pepře. Jedná se o neobvyklý projekt známého hudebního publicisty Jiřího Černého.

Tuto sobotu zazní již sté vydání pořadu Klub osamělých srdcí seržanta Pepře. Jedná se o neobvyklý projekt známého hudebního publicisty Jiřího Černého.

Ve svém pořadu Jiří Černý velmi otevřeně, věcně a zároveň poeticky vzpomíná na události a zážitky svého života, vše pak doprovází pestře voleným hudebním výběrem.

První „Klub“ se vysílal 8. října 2005, za tuto dobu v pořadu zaznělo přes pět set skladeb, z toho téměř čtyři sta českých.

Na začátky vysílání vzpomíná Jiří Černý takto: „Tehdy zjara mě vyzval Jan Spálený, abych se pokusil vymyslet pořad, kde bych nebyl didaktický a trochu se posluchačům otevřel. Zdráhavě jsem cosi sepsal a docela jsem si oddechl, když to kromě Honzy Spáleného nikoho nezaujalo. Jenže pak přišel do Českého rozhlasu 2 – Praha nový ředitel, Jiří Vejvoda. Dal si se mnou rande ze dne na den, ráno o deváté. Vyklopil to na mě všechno najednou, dokonce navrhnul i název pořadu. A tak už třetí rok s režisérkou Veronikou Rezkovou zkoušíme, co vaše uši před sobotním obědem unesou.“

Pořad „Klub osamělých srdcí seržanta Pepře“ si můžete naladit každou sobotu od 10.30 hodin na stanici Český rozhlas 2 – Praha.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .