Hosté a témata pořadu Média a svět na ČT24 – neděle 20. ledna 2008

radiotv-archiv25ZMĚNA TERMÍNU!!! Tématem pořadu Média a svět bude hudební dramaturgie a mluvené slovo v českých rozhlasových stanicích. Pozvání do studia přijal Richard Medek, Jiří Körber a Josef Vlček. Sledujte 20. ledna 2008 na ČT24 od 16.35 hodin.

ZMĚNA TERMÍNU!!! Aktuální vydání pravidelného diskusního pořadu Média a svět věnuje v neděli 20. ledna 2008 na zpravodajském kanálu ČT24 od 16.35 hodin pozornost často a vášnivě diskutovanému tématu – české hudbě v českých rádiích – a hovořit se bude i o mluveném slově v rozhlasovém vysílání.

Proč jsou stanice hrající ve vysokých rotacích české písně, třeba i z repertoárů „totalitních“ umělců, tak úspěšné? Z jakých důvodů iniciovala nová ředitelka Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu Barbora Tachecí změny v hudební dramaturgii vlajkové lodi veřejnoprávního rozhlasu? Odpovědi nejen na tyto otazníky bude hledat ředitel Úseku programu Českého rozhlasu Richard Medek, programový ředitel Ráááádia Impuls Jiří Körber a také hudební publicista Josef Vlček.

Hosté moderátora Daniela Köppla budou dále debatovat o rozhlasových stanicích s převahou mluveného slova. Kdo je jejich posluchač a kam tato rádia směřují? A jaká budoucnost čeká hudební stanice?

V reportáži Petra Vybírala dostane slovo Hana Hikelová, šéfredaktorka zpravodajské stanice Českého rozhlasu – Rádia Česko, dále programový ředitel Frekvence 1 Mirek Škoda, a také Pavel Zingl z agentury Mediaedge:cia. Ten se zamyslí nad tím, jak se prodává rozhlasová reklama. Odpoví také na otázky, zda-li mohou hudební rádia nabídnout reklamním zadavatelům více a jestli naopak nejsou stanice s důrazem na mluvené slovo důvěryhodnější? Proč jsou stále tak úspěšní, se pokusí zdůvodnit někteří čeští hudební interpreti.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .