Empresa media mění vedení obsahu, týdeník Týden povede Jaroslav Plesl

Titulní strany týdeníku Týden, koláž Týden.cz

Titulní strany týdeníku Týden, koláž Týden.cz

Skupina Empresa Media patřící společně s televizí Barrandov magnátovi Jaromírovi Soukupovi, mění obsahové vedení svých titulů. Týdeník Týden povede v roli šéfredaktora Jaroslav Plesl, ředitelem redakcí byl jmenován Daniel Köppl.

Dosavadní šéfredaktor týdeníku Týden František Nachtigal zůstává v představenstvu společnosti Empresa media, nebude však obsahově řídit žádný z titulů. Firma pouze oznámila, že by se měl podílet na nových rozvojových projektech. Naplňuje se tedy předpověď serveru Mediaguru.cz, který už včera informoval o odchodu Františka Nachtigala z funkce šéfredaktora týdeníku Týden. Navzdory předpokladům však Nachtigal neopustí celou skupinu.

Empresa Media patří mediálnímu podnikateli Jaromíru Soukupovi. Ten má ve vlastnictví i největší mediální agenturu v zemi Médea a loni připojil i televizi Barrandov. Redakce týdeníku spolupracuje s televizí v oblasti zpravodajství a někteří členové redakce, konkrétně i sám Plesl, se loni podíleli na pořadu Témata Týdne, který krátce po svém nástupu zrušil nový generální ředitel Vladimír Železný.

Plesl doposud působil ve funkci zástupce šéfredaktora Týdne, nyní chce ve vyšší roli posunout tento týdeník na obsahového lídra trhu. Do skupiny Empresa nastoupil loni, stejně jako nový ředitel redakcí Daniel Köppl. Ten původně šéfoval oborovému týdeníku Marketing&Media ve vydavatelství Economia Zdeňka Bakaly. Po loňském odchodu z Economie přešel do Empresy, kde založil stejně zaměřený oborový týdeník s velmi podobným názvem – MarketingSalesMedia.

tyden-plesl-nachtigal-651

Dosavadní šéfredaktor týdeníku Týden František Nachtigal (vpravo) a nový šéfredaktor Jaroslav Plesl (vlevo). Foto: TV Barrandov

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: