Další bezpečností aktivum na prodej? Skupina J&T projevila zájem o slovenský Ringier

Největší slovenské vydavatelství Ringier Axel Springer Slovakia, kterému patří mimo jiné nejčtenější deník Nový čas, možná změní majitele. Informují o tom slovenské Hospodárske noviny Andreje Babiše. Finančníci to popírají.

ringier-axel-springer-651

Koupili český Ringier. Slovensko by dávalo smysl

Patrik Tkáč ze skupiny J&T přitom buduje v České republice vydavatelství Czech News Center společně s Danem Křetínským. Oba celé vydavatelství koupili právě od Ringier Axel Springer, který ukončil působení v České republice. Je tedy logické, že se časem hodlá zbavit i své slovenské pobočky.

Jelikož obě strany už spolu úspěšně jednaly právě v otázce koupi českého vydavatelství, je celkem logické, že mohou domluvit i na odkoupení slovenských aktivit Ringieru. Pro tuto chvíli ale finanční skupina J&T vydala stanovisko, v němž popřela možný obchod.

Ani zástupci slovenského Ringieru nebyli sdílnější. Pouze uvedli, že nevedou žádná jednání na téma odprodeje slovenských aktiv.

Propojí J&T své mediální aktivity v ČR a na Slovensku?

Spolumajitel české části Ringieru Dan Křetínsky se v médiích vyjádřil, že vlastnictví vydavatelství považuje za bezpečnostní aktivum. Pokud by si skupina koupila podobné aktivum i na Slovensku, mohla by v brzké době vytvořit významný mediální dům na obou stranách někdejší federace. Na Slovensku totiž vedle aktivit na printovém trhu ovládá i televizi Joj a nepřímo i některé komerční rozhlasové stanice.

V portfoliu českých aktivit zatím televize a rádio chybí, to se ale může změnit.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: