Český Ringier by měl nakonec skončit v česko-slovenských rukou

ringier-budova-651

Tuzemská pobočka vydavatelství Ringier Axel Springer, jež vlastní nejčtenější bulvární deníky a řadu dalších periodik, by mohla v nejbližší době skončit v rukou dvojice podnikatelů – Čecha Dana Křetinského a Slováka Patrika Tkáče.

Křetinský a Tkáč společně podnikají a podnikali v několika odvětvích. První jmenovaný kontroluje fotbalovou Spartu, ten druhý v minulosti ovládal zpravodajskou televizi Z1. Odhadovaná cena transakce by se měla pohybovat kolem pěti miliard korun.

Informuje o tom server Motejlek.com a další informace připojil i web Mediaguru.cz. Ringier Axel Springer přitom už byl minimálně jednou těsně před prodejem. Před několika měsíci projevil vážný zájem podnikatel Andrej Babiš. Podle neoficiálních informací tehdy obě strany dosáhly i dohody, nakonec však Babiš upřednostnil koupi mediálního domu Mafra, tedy deníky Mladá fronta Dnes, Lidové noviny a skupinu hudebních televizí Óčko.

Generální ředitelka českého Ringieru Libuše Šmuclerová nakonec v říjnu prohlásila, že tuzemská pobočka rozhodně není a nebude na prodej. Zda opravdu není či nebyla na prodej, se zřejmě ukáže začátkem příštího roku.

Vydavatelství Ringier Axel Springer vlastní deníky Blesk, Aha, Sport nebo týdeníky Reflex či Svět motorů a podílí se i na virtuálním mobilním operátorovi Blesk mobil.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .