Andrej Babiš je při chuti, po Hospodárskych novinách chce Blesk nebo Reflex

andrej-babis-167Nejmajetnější tuzemský podnikatel Andrej Babiš má prý nakročeno k další zajímavé akvizici. Poté, co nedávno koupil slovenské Hospodárske noviny, má teď zájem o české i slovenské aktivity vydavatelství Ringier Axel Springer. Do portfolia by mohl dostat například nejčtenější deník Blesk nebo týdeník Reflex.

V sázce je však mnohem víc. Ringier Axel Springer totiž na Slovensku vydává i rovněž nejčtenější deník Nový Čas a v obou zemích má ve svém portfoliu řadu úspěšných titulů. O možném obchodu informuje dnešní vydání Mladé fronty Dnes a server iDnes.cz. Podle listu vydělala česká část skupiny Ringier Axel Springer v roce 2011 celkově 356 milionů korun. Andrej Babiš prý nabízí za českou i slovenskou část tohoto vydavatelství částku v rozmezí 250-300 milionů eur, což je 6,2 až 7,5 mld. korun. Fakticky jde o 15-20 násobek průměrného zisku této části v průběhu posledních let.

Andrej Babiš už vydává regionálně zaměřeny list 5+2, který spravuje prostřednictvím společnosti AGF Media. Zajímal se i o zkrachovalou televizi Pětka nebo pražskou zpravodajskou TV Metropol. Nakonec se rozhodl na televizním trhu neangažovat. Do mediálního byznysu ale vstupuje na Slovensku, kde koupil vydavatele tamní verze Hospodárskych novin.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: