V ČTK vládne zmatek. Nikdo neví, kdo jí vede

ctkfotomaleVe vedení České tiskové kanceláře (ČTK) vládne zmatek. Nikdo pořádně neví, kdo je jejím generálním ředitelem.

Vše začalo tím, že Milan Stibral v červnu oznámil, že k poslednímu zářijovému dni odchází důchodu. 20. srpna potom Rada ČTK vybrala na post generálního ředitele ČTK Radima Hrehu. Rada ČTK však 17. září své zvolení Radima Hrehy zrušila a šéfem se znovu stal Milan Stibral (podrobná analýza zde).

Na zvláštní chování Rady ČTK se včera zaměřila Stálá komise pro sdělovací prostředky PS PČR, která od radních požadovala vysvětlení. Poslancům se od radních nedostalo žádného uspokojivého vysvětlení. Komise tak jednomyslně přijala stanovisko, v němž žádá Radu ČTK aby neprodleně, nejpozději však do 15. října 2009, uvedla svá usnesení do souladu s právním systémem a mediální komisi o tom informovala.

Rada ČTK, o níž veřejnost téměř nevěděla – zejména v porovnání s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), Radou České televize a Radou Českého rozhlasu – se tak ocitla na pokraji svého odvolání. „Napříč politickým spektrem panuje pocit, že současná Rada ČTK nebude mít dlouhého trvání,“ řekl po včerejším jednání poslance Vítězslav Jandák.

Na mediální rady se na webu RadioTV zaměřil také tento článek.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .