Prvním časopisem pro čtečku Kindle je Respekt

kindleUž v pondělí bude v nabídce Kindle Store první český časopis – Respekt. Cena jednoho vydání byla stanovena na 2,99 amerického dolaru, mimo aktuální čísla nabízí výběr fotografií.

Amazon doplňuje nabídku obchodu Kindle Store o první česky psaný časopis – Respekt, od pondělního večera je možné si jej z počítače či čtečky Kindle stáhnout a získat přístup k aktuálnímu vydání či měsíčnímu předplatnému. Informoval o tom portál iHned.cz. Cena jednoho vydání je 2,99 USD (necelých 54 Kč), měsíční přístup – 4 čísla – vyjde čtenáři na 7,99 USD (cca. 224 Kč), cena při měsíčním předplatném stojí o 6 korun na číslo méně než papírová verze. Společnost Economia, která zpravodajský týdeník vydává, doplňuje čtrnáctidenní bezplatný testovací přístup.

Z ARCHIVU: Ekonom a Respekt se speciálem

Kvůli vysoké ceně stanovené původně Amazonem jsme vydání prvního čísla odložili o tři měsíce, než se nám podařilo vyjednat současnou variantu s přijatelnějšími cenami,“ vysvětlila Adéla Pittsová, členka představenstva Respekt Publishing, pro portál iHned.cz. Společnost vlastní Zdeněk Bakala, majitel vydavatelství Economia. Nejedná se o klasickou aplikaci jako pro iPad, jedná se o export stávajícíh dat z papírového vydání ve formátu „.mobi“.

K TÉMATU: Diváci ABC si zdarma stahují scénář nového seriálu do Kindle

Ze strany Amazonu jde o jakýsi beta program pro vydavatele novin, magazínů a bloggery. Veřejně prozatím podporuje asi jen 5 jazyků, takže se s nimi napřed bylo nutno dohodnout možnosti podpory češtiny,“  říká pro iHned.cz Michal Ischia, který má projekt technologicky na starost.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: , ,