Nová příloha MF Dnes startuje v sobotu

vikend_dnesNÁHLED UVNITŘ – V sobotu 26.září startuje vydavatelství Mafra nový víkendový magazín.

Sobotní příloha Mladé fronty DNES ponese název Víkend DNES. Na 48 stranách najdou čtenáři texty věnující se společenským trendům, součástí bude i tradiční Kavárna, ta bude přitom součástí rubriky Kulturní scéna. Důraz však chce nový magazín klást především na vlastní kauzy a reportáže. Texty mají být obsáhlejší a podrobnější než v běžných novinách.

Jedním z cílů nového titulu je získat díky citacím konkurence větší pozornost. Šéfredaktor deníku MF Dnes Robert Čásenský nechce, aby byl titul ztrátový. Sobotní vydání tak přijde čtenáře o dvě koruny dráže, než jak tomu bylo doposud. Cena je stanovena na 15Kč. Magazín bude tištěn na klasickém novinovém papíře, redakce má možnost prodloužit uzávěrku, poněvadž jej mohou tisknout ve vlastních kapacitách. Celý proces vyjde vydavatelství levněji.

dsc01167

Poutač na nový suplement.
Pro zvětšení klikněte.

Na nový suplement láká MF Dnes už od minulé soboty. Vedoucím magazínu Víkend DNES je Jan Kábrt. V reklamě uveřejněné v sobotním vydání říká: „Nový Víkend nabídne v sobotu to, co žádné jiné noviny u nás. Zajímavé příběhy a reportáže, exkluzivní rozhovory, originální pohledy na události, navíc recenze, množství kulturních tipů, v lepším a praktickém formátu.“ Redaktorkou kulturní rubriky je Mirka Spáčilová. Na události v politice a ekonomice s „jiným pohledem“ se podívá Václav Dolejší.

O příloze Víkend DNES jsme napsali:
MfD připravuje nový víkendový magazín

Martin Kudera, vedoucí výroby, pak říká, že příprava nového magazínu zabrala pár měsíců a dodává, že velmi těžké bylo „třeba jen rozhodnutí, zda má vycházet na polovičním formátu„. Sobotní Víkend DNES doplní portfolio příloh, v pondělí vydává Mafra přílohu Ona Dnes, ve čtvrtek pak vychází tradiční Magazín MF Dnes s rozhovory a především týdenním programem.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .