National Geographic Česko slaví 100 čísel

ng_ceskoČeské vydání National Geographic Magazine slaví sté číslo, poprvé u nás tento časopis vyšel v říjnu 2002. Měsíčník pořádá k tomuto výročí soutěž o 100 originální kalendářů, které nejsou určeny pro volný prodej.

Až do konce ledna probíhá narozeninová soutěž National Geographic, česká verze tohoto populárního společenského měsíčníku vyšla poprvé v říjnu 2002 a pro své čtenáře připravila soutěž o 100 stolních kalendářů NG pro rok 2011. Úkolem je na webu National Geographic odpovědět na 10 otázek týkající se historie i součastnosti National Geographic.

DOPORUČUJEME: MediaProjekt II.-III.Q. 2010: Segment Životní styl pro muže zažil největší vzestup

Pravdou je, že dnes přesahuje (National Geographic, pozn. redakce) mnoho oborů lidského vědění, takže ho nemůžeme sevřít do jedné jediné šablony. Za sebe bych chtěl říci, že za těch x let, co NG v Česku vydáváme, se jeho role ještě více rozšířila – už to totiž zdaleka není jen časopis, ale celá řada aktivit, která je propojená žlutým rámečkem – od aktivit na internetu přes publikaci knih a speciálních publikací až po pořádání poznávacích expedic.“ uvedl  Tomáš Tureček, šéfredaktor české edice National Geographic, k příležitosti 100. vydání a zároveň dodává, na co se mohou čeští čtenáři těšit: „Rádi bychom zvýšili frekvenci vydávání mladšího bratříčka NG, NG Traveleru. A pokud jde o původní česká témata v NG, tak ta určitě nezmizí.“

K TÉMATU: Nat Geo Wild na satelitu vysílá česky

National Geographic čte pravidelně 164 tisíc lidí, meziročně si dokázalo periodikum získat 38 tisíc nových čtenářů a v segmentu „Cestování, věda a technika“ se umisťuje na první pozici v čtenosti průzkumu MediaProjekt. NG se rovněž dostává k českým divákům a to přes satelit díky National Geographic Channel a NatGeo Wild, obě stanice přešly loni částečně na český dabing. Nosným tématem lednového čísla je fakt, že počet lidí na Zemi přesáhnul 7 miliard.

ng_banner

 

Autor článku:

Komentáře (2)

 1. kamil72

  Dost dobře nevím, jestli tento článek sem patří. Pokud se budeme bavit o National Geographic Channel tak mezi dokumentárními kanály určitě vyniká. Ovšem jako jediný placený dokumentární kanál vysílá reklamu se šílenou frekvencí snad každých 10 minut – hrůza.

  1. Martin Petera Autor příspěvku

   Hezký večer, děkuji za reakci, ačkoli jí tak úplně nerozumím. Časopis NG rozhodně má své místo ve zpravodajství RadioTV – navíc v sekci TISK :)… a ještě k tomu, když už vyšlo 100 čísel ;-).

   Souhlasím, že NG Channel je velmi kvalitní dokumentární program, rád se na něj také dívám. Ano, reklamy jsou skutečně poměrně často. Bohužel například i History Channel často přerušuje pořady (ač jen self-promotion, tak se neustále opakuje).

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .