Čtyřlístek slaví 500. vydání

ctyrlistekNa stáncích s tiskem je k dostání jubilejní dvojčíslo Čtyřlístku s pořadovým 500, vychází na kvalitním lesklém papíře s pozorností uvnitř.

Nejstarší česká komiksová čtveřice pocházející z fiktivní vesnice Třeskoprsky oslavuje pětisté vydání svých příběhů v časopise Čtyřlístek. Jubilejní dvojčíslo je k dostání za cenu 69 Kč. Uvnitř najdou čtenáři tři příběhy s hlavními hrdiny (prasátko Bobík, fenka Fifinka, kocour Myšpulín a ušák Pinďa). Součástí časopisu je malý dárek v podobě magnetky s měnícím se motivem postav Čtyřlístku a číslovkou 500.

Český komiks Čtyřlístek je stálicí na tuzemském trhu. V souvislosti s oslavami výročí je otevřena vánoční výstava v Muzeu hlavního města Prahy. Expozice představí všechny čtyři postavy a mapuje více jak čtyři desetiletí této legendy včetně autora Jaroslava Němečka. Akce se bohužel nedožila loni zesnulá spoluautorka komiksu Ljuba Štíplová.

VYBÍRÁME Z ARCHIVU: Třeskoprsky oslavují – Čtyřlístek má dnes 40 let (15.05.2009)

První číslo Čtyřlístku vyšlo 15. května 1969 v nakladatelství Orbis, po revoluci se musel titul vypořádat s velkou konkurencí v podobě komiksů Toma a Jerryho nebo Kačera Donalda. Aktuálně vychází v rámci nakladatelství a vydavatelství Čtyřlístek, spol. s r. o. dvacetkrát ročně. V řadě Čtyřlístek vyšla celá řada knih (včetně sbírky nejstarších čísel, receptů, učebnice angličtiny a jiné), šestkrát ročně vychází Speciál s křížovkami a doplňovačkami. Pod hlavičkou Čtyřlístek byla publikována i hudební a mluvené CD, speciální PC hry (v rámci edice CD Romek) a připravuje se celovečerní 3D film. Kompletní přehled publikací a více informací hledejte na oficiální webu www.ctyrlistek.cz.

ctyrlistek_banner
Na komiksu Čtyřlístek vyrostlo několik generací čtenářů. Zdroj: www.ctyrlistek.cz

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: