Časopis Svět motorů vychází už 65 let

svet_motoruTýdeník Svět motorů, nejprodávanější český motoristický časopis, oslavuje v pátek 20. ledna 65 let své existence.

Časopis Svět motorů vyšel vůbec poprvé 20. ledna 1947, podle svých slov už od začátku „poutal čtenáře exkluzivními obálkami, na nichž se střídaly motorky, auta i krásné ženy na kapotách, a neméně atraktivním obsahem„. Už první vydání nabízela kompletní servis řidičům, zprávy ze světa v rubrice Čteme za vás, oddíl Motorový sport, kreslené vtipy nebo listárnu Máte slovo. Jubilejní narozeninové vydání Světa motorů se soutěží se dostane do prodeje v pondělí 16. ledna za nezměněnou cenu 22 Kč.

Časopis zůstal oblíbený i při svém zařazení pod Dobrovolný svaz lidového motorismu v roce 1952 a později pod Svazarm. Po roce 1989 si Svět motorů navzdory silné konkurenci v podobě mnoha nových auto-moto časopisů udržel výsadní postavení a dnes, v roce 2012, je nejžádanějším motoristickým titulem na českém trhu s týdenním prodaným nákladem téměř 34 000 ks a 196 000 pravidelnými čtenáři,“ uvádí společnost Ringier Axel Springer, která týdeník vydává.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .