Bude kvůli Hrehovi odvolána Rada ČTK?

hrehamalyRadim Hreha byl Radou ČTK zvolen novým ředitelem, následně odvolán. Nyní se brání.

A brání se soudní cestou, myslí si, že Rada jednala protizákonně. Stejného mínění je i Vítězslav Jandák, předseda sněmovní mediální komise. Podle serveru idnes.cz navrhne kolegům hlasovat o odvolání radních.Hreha byl zvolen v červnu na základě výběrového řízení namísto dlouholetého šéfa Milana Stibrala, zaměstnancům se však jeho výběr nelíbil především kvůli manažerským selháním.

Stibral si rezignaci rozmyslel a na přání zaměstnanců se na post ředitele vrátil. Na základě tohoto jednání reagovala Rada ČTK tak, že Hrehu odvolala. Jandák si nyní myslí, že Rada ČTK tímto krokem popřela své předchozí rozhodnutí, což je podle něj porušením zákona.

O tématu jsme již napsali:
V ČTK vládne zmatek. Nikdo neví, kdo jí vede
Výměna stráže v ČTK neproběhla, mediální odboráři zvítězili (analýza)
Čtyři vady mediálních rad (analýza)

Hreha ve svém prohlášení uvedl, že se chce bránit: „Vzhledem k tomu, že Stálá komise pro sdělovací prostředky Poslanecké sněmovny PČR vyzvala na svém zasedání dne 1.října 2009 Radu ČTK, aby do včerejšího data (15.10.) uvedla stav ČTK do souladu se zákonem, zdržel jsem se do této chvíle právních kroků, vedoucích k tomu, abych se ujal funkce generálního ředitele ČTK na základě rozhodnutí soudu. Protože Rada ČTK ve stanoveném termínu protiprávní stav neodstranila, nezbývá mi jiná možnost, než postupovat dále právní cestou.“

Předsedkyně rady Pavla Valčáková však podle ČT24 s odkazem na právní analýzu trvá na tom, že rozhodnutí rady zákonům odpovídají. Původně byl Hreha zvolen z pěti uchazečů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .