Bakugan – nový komiks pro mládež

bakugonPrávě dnes, ve středu 29. září, uvádí společnost Egmont ČR, s.r.o. na český trh nový měsíčník pro děti a mládež, Bakugan vychází ze stejnojmenné oblíbené hry a televizního seriálu.

Časopis Bakugan je určen samozřejmě nejen fanouškům seriálu, mangy (komiks), ale i hry. Cílovou skupinou jsou „dobrodružně založení kluci a holky ve věku 7 až 12 let„. Roční předplatné časopisu stojí 430 Kč (cena jednoho výtisku se bude pohybovat okolo 40 Kč), letos vyjde ještě 25. října, 23. listopadu a 13. prosince. Společnost Egmont ČR nabízí tři knihy, v nabídce nechybí oficiální příručka, sběratelská edice se samolepkami či kniha úkolů.

Bakugan Battle Brawlers je japonské akční a dobrodružné anime. Ačkoli v Japonsku se dílu nedařilo, vysílání ve Spojených státech či Kanadě přimělo tvůrce k vytvoření druhé série, aktuálně je vysílána třetí řada. Zhlédnout jej mohli například diváci Cartoon Network. Děj se odehrává v paralelním světě Vestroia, ve vesmíru prý existují dvě protichůdné energie jádra a musí být udržovány v rovnováze. Bakugan je vlastně malá magnetická koule schopná změnit se válečníka. Slovo Bakugan je složeno z japonských slov „baku“ (explodovat) a „gan“ (koule). Vzniknul už také portál http://www.bakugan.cz/news/index.php, který je plně v českém jazyce.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: , ,