Změna času na zimní je opět tu. Jak se dotkne vysílání televizí a rádií?

zmena_casu_perexAUDIO UVNITŘ – Jak praví klasik: „Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.“ Ano, citát Járy Cimrmana se hodí na několik situací. Změna času z letního na zimní je jednou z nich. Ačkoli tato změna je poněkud příjemnější a máme díky ní hodinu k dobru, i tak se najde plno lidí, kterým vadí. Jak se dotkne vysílání rádií? A jak upraví program české televize? Podívejme se na změnu času z jiného pohledu.

Rádia doplní hodinu hudbou a reprízami

Těšíte se, jak si hodinu pospíte? Jste-li v práci, nebo cestujete například vlakem, pak hodina navíc určitě není vítaná. Budete-li v noci poslouchat komerční rádia, pak vězte, že na vás čeká hodina hudby či jiného programu navíc. Možná změnu nepostřehnete… Nicméně na změnu času upozorňují rádia po svém. Samozřejmě všechna rádia fakt, že se ručičky ve tři hodiny vrátí o hodinu zpět, jednoduše sdělí v moderátorském vstupu. Některá nicméně do vysílání pouští speciální jingly. Namátkou vybíráme tři – poslechnout si můžete ukázku z Rádia Blaník, Rádia Haná a Rádia Krokodýl. Máte-li zaznamenánu i jinou nahrávku, prosím pošlete nám ji na e-mail petera@radiotv.cz.

DOPORUČUJEME: Noční úlovky z éteru: Uzlovo Červenání, scénky, hudba a bez reklam!

zmena_casu_banner

Český rozhlas vyplní hodinu navíc reprízami, ze soboty na neděli totiž nevysílá živě. ČRo 1 – Radiožurnál nasazuje ve 3.00 letního času (resp. 2.00 zimního času) reprízu pořadu Host Radiožurnálu, za mikrofon přijala pozvání kreslířka a autorka komiksů Lucie Lomová. Dvojka ČRo dle programových plánu nasazuje setkání s hudbou slavných řeckých skladatelů a zpěváků – Kalispéra – Dobrý večer. Mimořádnou dvojitou porci Noční vlny jazzy uslyšíte na ČRo 3 – Vltava. Regionální studia Českého rozhlasu odvysílají půlhodinku swingových melodií v podání Billie Holidayové (V náladě) a inventuru v hudebním archivu (Retro).

VÍKENDOVÉ TIPY: Oslavy 28. října, vzpomínání a halloween – náplň o 25 hodin delšího víkendu

Změna se příliš nedotkne ani vysílání televizí. Česká televize na Jedničce a Dvojce zařazuje hudební pořady, ČT24 jednání schůze Senátu PČR. Záznam utkání z hokejbalu je potom na programu ČT4. Komerční televize mírně poupraví schéma doplněním reprízy některých z seriálů či jiných pořadů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .