Zlínské studio Českého rozhlasu zahájilo samostatné vysílání

Český rozhlas rozšiřuje své regionální vysílání ve Zlínském kraji, které dnes v 11 hodin dopoledne slavnostně zahájil generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. Regionální vysílání pro Zlínský kraj doposud zajišťoval Český rozhlas Brno. Ředitelem regionálních stanic v obou městech i nadále zůstává Jaromír Ostrý.

Vysílání Českého rozhlasu Zlín symbolicky zahájil generální ředitel ČRo René Zavoral (druhý zleva), hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, primátor města Zlín Miroslav Adámek a hudební skladatel Jiří Pavlica. Foto pro Český rozhlas: Khalil Baalbaki

Vysílání Českého rozhlasu Zlín symbolicky zahájil generální ředitel ČRo René Zavoral (druhý zleva), hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, primátor města Zlín Miroslav Adámek a hudební skladatel Jiří Pavlica. Foto pro Český rozhlas: Khalil Baalbaki

Důraz na aktuální dění, kvalitu a především dostupnost regionálního vysílání pro posluchače konkrétního kraje patří dlouhodobě k prioritám Českého rozhlasu. Nové regionální stanici Český rozhlas Zlín bych rád popřál pohotové reportéry, příjemné moderátory a pestrý program, který potěší všechny posluchače napříč tímto krásným krajem,“ řekl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Nová stanice Český rozhlas Zlín nabídne posluchačům vedle každodenního zpravodajství a publicistiky z kraje i pořady vlastní tvorby.

Program Českého rozhlasu Zlín každé všední ráno odstartuje pořad Dobré ráno, Moravo s Petrem Uhříkem, odpolední blok bude patřit Rendez-vous, kterým posluchače provede moderátor a herec Pavel Vacek, a pátá hodina odpoledne nabídne zpravodajsko-publicistický souhrn Den ve Zlínském kraji.

Věříme, že Český rozhlas Zlín svým pestrým programem osloví celou řadu nových posluchačů z tohoto kraje a stane se rádiem, které žije se svými posluchači,“ uvedl ředitel Regionálního vysílání Jan Menger.

Doufáme, že si posluchači zamilují Český rozhlas Zlín tak, jako milovali Český rozhlas Brno, který až do včerejšího dne zajišťoval vysílání právě i pro Zlínský kraj. Repertoár nové stanice nabídne i oblíbené pořady a magazíny, mezi které patří například Apetýt, Srdcovky Zdeňka Junáka, Morava krásná zem, Na Moravskou notu nebo Blahopřání s písničkou, které budou nedílnou součástí vysílání Českého rozhlasu Zlín,“ dodal ředitel Českého rozhlasu Brno a Zlín Jaromír Ostrý.

Slavnostního zahájení vysílání se zúčastnil i skladatel Jiří Pavlica, který vystoupil s písní složenou právě pro tuto příležitost.

Český rozhlas Zlín naladí posluchači ve Zlíně na frekvenci 97.5 FM, v Uherském Hradišti na 99.1 FM, v Uherském Brodě na 107.3 FM a ve Vsetíně na 89.5 FM. V provozu je i webová stránka zlin.rozhlas.cz.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .