Zemřel Václav Kasík, skvělý hudebník a významný spolutvůrce českého éteru

kasikklicvelkyVe věku 65 let náhle zemřel někdejší generální ředitel Českého rozhlasu a jeden z významných tvůrců českého éteru Václav Kasík. Deset let vedl Český rozhlas, stál u zrodu stanice pro mladé Rádio Wave a zakládal a vedl první celoplošnou stanici Rádio Alfa.

Václav Kasík byl jediným ředitelem veřejnoprávního rozhlasu v jeho novodobé historii, který obhájil funkci a byl zvolen do čela rozhlasu opakovaně. „Vždy se zasazoval o tvorbu kvalitních pořadů pro všechny posluchače. Podrobně se zabýval definicí veřejnoprávního média, stál u zrodu stanice pro mladé – Rádia Wave. V jednom rozhovoru pro Týdeník Rozhlas uvedl, že jedna z věcí, které na Českém rozhlase obdivuje je to, že s Českým rozhlasem může každý zestárnout. V každém věku si na některé z jeho stanic každý najde svůj pořad – od pohádek po koncerty, od rozhlasových her po zpravodajství,“ napsal v kondolenčním dopise nynější generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan.

Václav Kasík stál u několika charitativních aktivit. Založil Nadační fond Českého rozhlasu nebo rozhlasovou sbírku Daruj hračku. Právě dnes, ve čtvrtek 20. prosince se měl zúčastnit slavnostního předání této sbírky. Bohužel jeho místo v sále zůstane prázdné.

vaclav-kasik-uklada-svou-zdravici-do-pametni-schranky

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: