Webové stránky ČRo Junior získaly Evropskou cenu za nejlepší obsah pro děti

radio-junior-oceneni-komise-651

Český rozhlas získal ocenění European Award For Best Content For Kids, které je udělováno pod záštitou Evropské komise. Týká se projektu Radio Junior, jehož webové prostředí bylo oceněno prvním místem v kategorii profesionálů.

O udělení ceny rozhodla šestičlenná evropská porota. Rozhodovala ve čtyřech kategoriích: dospělí profesionálové, dospělí neprofesionálové, mladí jednotlivci a školní třídy.

Toto ocenění je pro nás obrovská pocta a radost i jasná známka správného směřování naší stanice. Zakládáme si na co nejkvalitnějším obsahu a vymezujeme se jako bezpečné místo pro děti – už ze své podstaty stanice veřejnoprávního Českého rozhlasu. Zároveň se snažíme děti kultivovat nejenom kvalitním obsahem, ale v případě webových stránek i výtvarnou formou,“ vysvětluje šéfredaktorka Rádia Junior Zora Jandová.

Web Rádia Junior nedávno prošel kompletním redesignem, kterým získal úplně novou grafiku. To mělo za následek nejen nominaci, ale i vítězství ve zmíněné kategorii profesionálů Evropské ceny za nejlepší obsah pro děti. Cenu převzala vyslankyně Českého rozhlasu Blanka Mikolášová společně s maskotem Ušounem přímo od místopředsedkyně Evropské komise a komisařky pro digitální agendu Neelie Kroes.

Letošní udílení cen je druhé v pořadí. Kromě členských států Evropské unie se účastní také projekty z Islandu, Norska a Ruska. Základní web Rádia Junior je umístěn na doméně radiojunior.cz, webík pro nejmenší je na adrese rozhlas.cz/webik/portal.

Rádio Junior lze naladit prostřednictvím televizního DVB-T multiplexu 1, kde vysílá společně s programy České televize. Program je dostupný přes digitální terestrické multiplexy DAB, dále na satelitu a ve vybraných sítích kabelových společností.

Foto – Český rozhlas

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .