Vladimír Čech do poslední chvíle točil nové pořady. I v nemocnici

blanik-vladimir-cechPoslední rozlučka se zesnulým hercem proběhla ve středu 27. března v Divadle ABC. Vladimír Čech, známý v první polovině minulého desetiletí zejména coby moderátor kvízové soutěže Chcete být milionářem, do poslední chvíle připravoval nové díly svých rozhlasových pořadů. I když mu v posledních měsících nebylo dobře, nepřipouštěl si jakákoliv omezení svých pořadů.

Herec, dabér a moderátor Vladimír Čech byl postavou, hlasem nebo tváří několika divadelních scén a televizních nebo rozhlasových pořadů. Od února 2004 i jednou z nejvýraznějších tváří Rádia Blaník. Každý den připravoval a svým neopakovatelným způsobem namlouval svůj autorský pořad S Čechem po Čechách. Díky Vladimírovi mohli posluchači Rádia Blaník cestovat po více i méně známých místech naší vlasti. A okamžitě se stal pevnou součástí blanického vysílání, kterou byl bez jediného dne přerušení až do smutného dne v pátek 22. března 2013, kdy zemřel.

Programový ředitel Rádia BLANÍK Daniel Rumpík mluví o tom, jak Vladimír Čech do poslední chvíle trval na přípravě svých pořadů, aby posluchači mohli slyšet aktuální díly. „V posledních týdnech a měsících jsme věděli, že Vladimírovi není dobře. Byl to ale neuvěřitelný bojovník, který do poslední chvíle připravoval nové díly. Poslední natáčení proběhlo předminulý týden v nemocnici a přes zhoršující se zdraví si Vladimír Čech nepřipouštěl, že bychom vysílání přerušovali nebo jakkoli omezovali,“ řekl Dan Rumpík.

S celým týmem Rádia Blaník jsme ale šťastní, že jsme v posledních devíti letech měli ve svých řadách tak úžasného člověka. A každému z nás bylo, je a navždy bude velkou ctí považovat Vladimíra Čecha za kolegu. Nyní myslíme na jeho milující rodinu a všechny blízké a vzpomínáme na spoustu krásných momentů a společných chvil,“ dodal Rumpík za všechny své kolegy.

Poslední rozlučka se zesnulým hercem proběhla ve středu 27. března v pražském Divadle ABC.

PSALI JSME: Zemřel pan Milionář, známý herec a moderátor Vladimír Čech

blanik-vladimir-cechVladimír Čech na profilové fotografii Rádia Blaník

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .