Víkendové tóny v podání Lennona, Elánu, Chili Peppers, Guetty, Nightwork, Mozarta,…

040vikend

PROGRAMOVÝ PRŮVODCE RadioTV – Hudba o víkendu na českých rádiích nadále dominuje, ostatně naznačujete to i dnešní titulek. Naladíte-li v sobotu a neděli tuzemskou rozhlasovou scénu, pak vězte, že se ocitnete ve vybrané společnosti Johna Lennona, Davida LeeRotha, Elánu, Red Hot Chili Peppers, Davida Guettu, Nightwork, Dire Straits, Sex Pistols či W.A.Mozarta. Zkrátka nepřijdou ani příznivci Miroslava Donutila.

Vydejte se s námi na víkendovou pouť českým rozhlasovým éterem, nabízíme podrobné informace o tom, co se děje v sobotu a neděli na českých FM vlnách. Článek doplněn o informace k programu Dance Radia, Evrioy 2, Rádia Jihlava, Kiss 98 a Rádia Krokodýl.

Víkendový speciál s…

Dance Radio přinese posluchačům jedinečný přímý přenos Trancefusion Live ON-AIR. Do vysílání se mohou zapojit samotní posluchači, posílat své komentáře mohou přes Facebook. Ten, kdo najde promo-tým, může si vyzvednout dárkové předměty. Z Incheba areny se živě přihlásí Lucka Vašíková a David Salomon.

Radio Beat slaví narozeniny Davida LeeRotha a Johna Lennona, celý víkend ve společnost hudebních rockových es a jejich hudbou. Radio City pokračuje se soutěží Hádej, kdo půjde na večeři. Rádio Blaník nabídne víkend se skupinou Elán a muzikálem Osmý světadíl, v sobotu a neděli máte možnost výhrát vstupenky a CD se známými skladby Elánu v novém kabátě.

ROZHOVOR: E2 předvádí unikátní výkon při práci s mladými v době konkurence jiných druhů zábavy

Rádio Bonton rozdává CD I’m With You, autorem není nikdo jiný než skupina Red Hot Chili Peppers. Víkend alb na pokračování najde své místo na Country Radiu. Pro velký úspěch pokračuje s oblíbeným seriálem, v němž zazní celá alba – všechny songy postupně tak, jak byly nahrány na hudební nosiče.

K TÉMATU: Radio City poprvé „oblékne Prahu”, vrátí se k úspěšné kampani

Nothing But The Beat je název alba Davida Guetty, vyhrávat jej budou celý víkend posluchači Rádia Egrensis. Volné vstupy na vystoupení Miroslava Donutila v Nymburce nabízí Rádio Jizera. Evropa 2 daruje novou desku skupiny Evanescence a jejich diskografii na Fallen a The Open Door. Stačí ladit vysílání a jakmile zazní song této kapely, volejte jako třetí v pořadí studio 257 400 888.

Kiss 98 nabídne 8. a 9. října jen „čerstvé zboží“, hrát se budou zejména nejnovější hity. Průvodci po oba dny jsou pánové David Krédl a Dušan Krejdl. Rádio Krokodýl rozdává lístky do kina na romantickou komedii Jeden den. Po zaznění soutěžního signálu volejte na linku 543 333 103 a kromě lístků vyhrajte dárky spojené s témto filmem.

PDF DOKUMENT: KOMPLETNÍ VÍKENDOVÉ TIPY.40

vikend_banner_040a

Hudba bez přerušení – koncerty, alba,…

Rádio Bonton odehraje další živý koncert a to v neděli po 16. hodině. ČRo 1 – Radiožurnál nasadí první ze série koncertů Trnkobraní, tentokrát zazní z multižánrového festivalu NAŽIVO kapela Nightwork.

EXKLUZIVNĚ: S příchodem podzimu rádia mohutně finišují a spouští kmitočty

Classic FM nechal vybrat posluchače, díky jejich volbě zazní symfonie D dur s podtitulem „Pražská“ Wolfganga Amadea Mozarta, v provedení Musici de Praga, řídí Jan Šrámek.

AKTUÁLNĚ: Moderátorem roku nebude Mareš, nominován je však Pomeje. Drtivě vítězí Dvojka ČRo

Poslední odstavec patří rockové hudbě, Rádio Čas Rock slibuje na neděli W.A.S.P. – The Last Command (1985). Album bez přerušení nebude chybět ani na Gama Radiu, konkrétně uslyšíte Dire Straits – Love Over Gold (1982). „Pankáči si načechraj číra“ v sobotu na Rock Radiu, zazní totiž Sex Pistols a jejich Never Mind the Bollocks (1977).

Co ještě, ještě on-air? Zajímavá povídání a hry

Tuto neděli přijde do studia Hitrádia FM Plus Honza Lichtenberg, frontman skupiny High Gain. Skupina nedávno prodělala zásadní změnu zvuku,  jak se to projevilo na fanoušcích, kam teď tedy sahají jejich ambice? Prozradí host Karla Rychlého v pořadu Čaj o páté, pokračuje představování regionálních kapel.

NENECHTE SI UJÍT: Český rozhlas Sever se probudil v pondělí s novým kabátem a programem

Frekvence 1 uvede Pressklub s Fero Feničem, moderátor Luboš Xaver Veselý se ho zeptá na to, co říká na první kroky nového ředitele České televize jaké pořady by zrušil a zda se stane členem týmu Petra Dvořáka. Nedělním hostem bude Pavel Taussig a řeč přijde mimo jiné na zesznulého Jiřího Hubače.

ZASEDALA RRTV: Rádio Dálnice Olomoucí nepovede, Radio Beat naopak zamíří do Lovosic

Václav Havel dostane prostor ve vysílání Dvojky ČRo. Jeho hru Audience nasazuje na nedělní večer. Pavel Landovský a Václav Havel v režii Luboše Pistoriuse nahrávali v domácím studiu Vladimíra Merty.

ROZHOVOR: SkyRock se brzy ozve v okolí Mohelnice a Zábřehu, stavba vysílačů je náročná

ČRo 3 – Vltava uvede hru Spiklenci od Václava Havla v sobotu. O den později začíná první díl desetidílného seriálu Normana Mailera: Duch Děvky.

Na ČRo Olomouc začíná četba na pokračování Kronika Libavska. Uslyšíte interpretaci ze vzpomínek lesníka z Města Libavé Jindřicha Machaly, kterému se podařilo sesbírat dokumenty z historie kraje, kde jako by se zastavil čase. V roce 2011 natáčelo olomoucké studio pod režijním dohledem Michala Bureše.

vikend_banner_040

Poslední řádky mimo VKV

Putování víkendovou nabídkou završíme mimo rozhlasové vlny. Rádio Blaník zahajuje tradiční český podzim. Ani letos nechybí zajímavé akce se známými zpěváky, v roce 2011 doplní tradiční drakiády a lampionové průvody výlovy rybník. V sobotu proběhne drakiáda v Benešově, večer potom Lampionový průvod v Hluboké nad Vltavou. Na obou akcích vystoupí Standa Hložek.

PROBÍHÁ: Soutěž „Poslouchej – Vyhraj – Cestuj“ v plném proudu na Country Radiu

Rádio Jihlava zve posluchači na Fashion weekend v City Park Jihlava. V neděli se koná autorská módní přehlídka Dany Dobřichovské, Tom Jones revival za doprovodu taneční skupiny Fresh club a Jarda Walda Matuška s legendárními hity slavného jmenovce. Začátek je v 15 hodin, odpolednem provede návštěvníky moderátorka Soňa Koza Roza Edde i ostatní z Rádia Jihlava.

Informace o dalších akcích nabízíme tradičně v přiloženém PDF dokumentu. Přejeme krásný a ničím nerušený víkend.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .