Vánoční dárek pro Rádio Dálnice v podobě 36 nových kmitočtů

radio-mikrofon-651

Příběh Rádia Dálnice pokračuje i po pěti letech od prvotního udělení vysílací licence. Společnost Route Radio podnikatele Radima Pařízka získala na posledním zasedání vysílací rady 36 nových kmitočtů. Celkem jich má 48.

Rádio Dálnice nynější kmitočty získalo formou klasického licenčního řízení. V průběhu letošního prosince získalo celkem 43 frekvencí napříč republikou. Prvních sedm bylo přidělených 3. prosince, zbylých 36 se ve výpisu objevilo 18. prosince 2014. Z předchozích let má společnost Route Radio v držení dalších pět kmitočtů.

Udělení frekvencí zatím neznamená, že by na nich provozovatel začal v brzké době vysílat. Podobně jako v předchozích letech se i nyní mohou objevit žaloby konkurenčních provozovatelů rozhlasového vysílání, kteří se obávají rušení svého vysílání. Definitiva tak zřejmě padne až po následném rozhodnutí soudu.

Rádio Dálnice i po pěti letech působí na jihlavské frekvenci 99,4, testovací vysílání se objevilo i v Praze a v Brně. Stanice dle dostupných informací nevysílá plnohodnotný program, své licenční podmínky však dodržuje.

Autor článku:

Komentáře (5)

  1. Ivo Rottenberg

   Já si na rozdíl od vás pochvaluji dopravní informace z NCDI na Radiožurnálu. Při poslechu cédéček mi informace naskočí a já mohu třeba volit jinou trasu při ucpané dálnici ap. Pokud u Radia Dálnice nebude fungovat AF, pak je to mnoho povyku pro nic:-)

  2. libca

   Radiožurnál je stanice žurnalistiky, investigativní žurnalistiky apod. Určitě je chyba , když posluchač každých
   15 minut slyší o traktoru ve škarpě. Koneckonců tato stanice je pod přísnou cenzurou, takže mě osobně
   je to jedno, Ale z principu nemá tenhle kolotoč hovadin ve státním rozhlase co dělat.

  3. Ivo Rottenberg

   Vaší výhodou je, že Radiožurnál můžete vypnout. Já zatím z Radia Dálnice nic neslyšel…. Je mi ráno milejší opakování dopravních zpráv, než nemít vůbec informaci.

  4. libca

   Na silnice stačí Impuls. Radiožurnál by měl být jakousi vysokou školou zpravodajství. Jenom čekám , kdy vedení s bolševickým myšlením a bolševickou cenzurou začnou vysílat tlak,teplota,rosný bod , stav vody

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: