Vánoce On-Air: Sledujeme vánoční grafiku českých rádií (2/3)

onair_xmas_2-3

AUDIOSPECIÁL – Také na druhý svátek vánoční jsme pro vás připravili vánoční speciál. Tentokrát se podíváme na vánoční on-air grafiku českých regionálních rádií. Díky třem článkům budete moci zjistit, jak se liší vánoční zvukový obal rádií od toho klasického. Nabízíme vám zvukové obaly všech rádií, které jsme během prosincového poslechu zaznamenali v našich počítačích. Doufáme, že zde najdete mnohé zajímavé zvukové ukázky.

V prosinci jsme pečlivě sledovali rozhlasový éter a nahrávali jsme zvukovou grafiku českých, slovenských a britských rádií. Ještě upozorníme, že veškeré nahrávky byly pořízeny naší redakcí a nedodávaly je rozhlasové stanice. Všechna regionální rádia dostanou prostor právě dnes, v druhém díle vánočního speciálu. Stanice jsou řazeny abecedně. Přejeme příjemný poslech. A zítra se těšte na zahraniční rádia, po Novém roce chystáme výběr nejzajímavějších upoutávek a to ze všech rádií v České republice. Doufáme, že se vám naše speciály líbí.

Classic FM zařadil do prosincového vysílání tradiční prvek – CD do domu s tipy na zajímavé hudební dárky pro své posluchače a jejich blízké.

Ani Radio Contact Liberec nezapomíná na své posluchače a do éteru nasadilo mimo vánoční skladby jingly, které mají navodit příjemnější a pohodovější vánoční atmosféru.

Vánoční on-air grafika Radia Černá Hora pokračuje v duchu tradičního zvukového obalu lehce doplněného vánočními motivy. V ukázce jsme připojili i silvestrovský jingl z loňského roku. Nesmíme ale ani zapomenout na vánoční akci Darujte dětem úsměv.

Posluchači na Dance Radiu měli opět za úkol „sejmout Ježuchovy koule“, abychom byli přesní. Cílem vánoční hry bylo pozorně poslouchat, dovolat se do studia a říci správně jedno ze 24 výherních čísel.

Západočeské Rádio Egrensis své vánočně laděné identy stylizovalo do poklidné atmosféry, v jednom z jinglů zní píseň Johna Lennona, kterou „simultánně tlumočí“ staniční hlas, ve skutečnosti sice tak úplně nakonec nepřekládá, ale přeje krásné Vánoce.

Pražské Expresradio dostane prostor v našem speciálu prostřednictvím loňské zvukové grafiky, která vychází z aktuálního „federálního“ dvojhlasu.

Free Radio 107 FM letos rozdávalo kapříky, nebyli to ledajací kapříci, nýbrž tekutí. A celou záležitost doprovázelo velmi zajímavé self-promotion (tedy upoutávka). Nyní si ji můžete poslechnout.

Ani rockové Gama Rádio nezahálelo a posluchačům představilo vánoční grafiku, decentně zpracovává vánoční melodie, jež obléká do vánočního hávu. Nabízíme k poslechu jeden vydařený staniční ident.

Rádio Haná připravilo na letošní prosinec zcela nový sezónní zvukový kabát, oblékla se do něj vánoční soutěž, v níž bylo vše zadarmo. Nechyběly hity ve vánočním hávu. Jak se to vše povedlo? O tom se můžete přesvědčit sami.

Vánoce na Rádiu Jih se nesou v duchu akce Jižanský vánoční strom, ta obdarovává děti z domovů a to za přispění posluchačů. Do éteru se dostávají též zajímavé staniční jingly.

Rádio Jihlava je v předvánoční době velmi štědrá – rozdává kapříky, vánoční stromečky a mnoho jiných nezbytností. Poslechněte si tzv. „otvírák“, tedy jingly na úvod hodiny. Jsou Vánoce a tak v něm nesmí chybět rolničky.

Rádio Jizera rovněž obdarovává své posluchače kupou věcných cen. Poslechněte si, co všechno mohli posluchači vyhrát v předvánočním čase.

Brněnské Rádio Krokodýl nasadilo již tradiční vánoční grafiku, kterou ovšem letos navíc doplnilo několika zcela novými jingly. Samozřejmě že nechybí nejlepší vánoční hity, posléze se objeví v éteru také vánoční a novoroční přání moderátorů a jiných členů stanice.

Oldies Radio nachystalo jeden skutečně netradiční hudební dárek, na Štědrý den hrálo mnohem širší paletu skladem, než je obvyklé – kromě obvyklých 60., 70. a 80. let se v éteru objevovaly skladby 50., 90. a také ty nejlepší současné vánoční melodie. Poslechněte si hudební výběr, jenž byl posluchačům servírován ke štědrodenní večeři.

Aby těch výher nebylo málo, připojujeme autoanonci z vysílání Rádia Orlík, to rozdávalo řadu věcných cen, které určitě potěší široké spektrum jejich posluchačů.

Rádio Petrov věnovalo několik kapříků. Posluchači je mohli vyhrát tak, že si vyzvedli samolepku s kapříkem, nalepili je na svůj vůz. Poté už stačilo potkat staniční hlídku a vyzvednout si šupinatou odměnu.

Relax Rádio rozsvítilo vánoční strom. Během prosince rozdávalo peněžní výhry v soutěži Vánoční jackpot. Jak vše probíhalo? Poslechněte si.

Ani zlínský RockMax nezapomněl na vánoční grafiku, samozřejmě tematicky upravenou – hrál totiž „rockové koledy“, alespoň to tedy tvrdil ve staničních jinglech.

RockZone 105,9 přivezl náklad vánočních dárků, hlavní výhrou byly vždy staniční trička s logem. Když byla ovšem soutěžní otázka příliš těžká, získali posluchači často ještě něco navíc.

Vánoce na Rádiu Rubi byly a ještě stále jsou v letošním roce „boží“, soudě aspoň podle nové vánoční grafiky. V ní se posluchači mohli dozvědět, proč jsou vánoční svátky boží – jak říká stanice, protože „se chodí na punč“, „v televizi jsou pohádky“, „máme ve vaně kapra“ anebo proto, že „rádio hraje vánoční songy“.

Rádio Valašsko loni jiskřilo, tedy motto loňského prosincového, lednového a únorového vysílání znělo „Jiskřivá zima“. V roce 2011 rozdálo poukázky na fotografické potřeby.

Nabídku uzavíráme Rádiem Zlín. To letos slavilo Vánoce skutečně netradičně, rozdává totiž bedny s exotickým ovocem. Výherním signálem je letní hit. Vy si však můžete poslechnout jeden z mnoha staničních vánočních jinglů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .