Vánoce ON-AIR: Rádia již nadělují lety balonem, mobily a pomáhají dětem

vanocni_servis_radio

Každoroční servis RadioTV.cz, v němž vás seznamujeme s vánočními akcemi českých i zahraničních rádií, pro vás chystá i v letošním roce. Postupně nabídneme přehled všeho, co se bude v českých rádiích dít. V prvním díle vás seznámíne s vánoční nabídkou rádií komerčních i veřejnoprávních. Rozdávají speciální dárky, vyjíždí mezi posluchače a mnoho dalších zajímavostí. Podívejme se na přehled.

Vánoční setkání, kalendář i CD od Blaníku

Informace o vánočním programu Rádia Blaník jsme vám již přinesly, podívejme se na ně alespoň ve stručnosti. Loni vůbec poprvé vydalo Rádio Blaník vlastní stolní kalendář. Pro rok 2012 představuje stanice nový nástěnný kalendář, který doplňují originální obrázky s fotkami oblíbených zpěváků a zpěvaček. Ani tentokrát nechybí informace o významných hudebních výročí. Dárkem udělá každý, kdo si jej zakoupí, radost i skutečně potřebným, Rádio Blaník věnuje výtěžek Centru Paraple pro pomoc vozíčkářům.

K TÉMATU: Rádio Blaník zahájil Vánoční setkání, vydává kalendář a vánoční CD

Návštěvu Rádia Blaník zažijete na vánočních trzích v městech, do nichž staniční tým zavítá. Společným jmenovatelem bude vystoupení skupiny Maxim Turbulenc se speciálním vánočním programem. Rozdávat se bude CD vánočních písniček a kalendáře. První zahájení adventu proběhlo v Příbrami, už dnes zavítá Rádio Blaník do Votic, na Komenském náměstí čekejte promo tým od 14.00. Osmnáct českých vánočních písniček čeká na majitele nového CD Pohodové české Vánoce 2. Po úspěchu prvního alba vydává Rádio Blaník druhý výběr nejkrásnějších českých vánočních songů, které znají posluchači z vysílání.

NENECHTE SI UJÍT: Vánoční speciál RadioTV: Jak slaví televizní Vánoce ve Velké Británii?

blanik_banner_original1

Černá Hora pomáhá dětem

Dvanáctý ročník vánoční sbírky Radia Černá Hora – „Darujte dětem úsměv“ – pokračuje tento týden v OC Futurum Hradec Králové. Posluchači mohou v určených hodinách přijít a koupit jeden z dárků, o který si napsaly děti z dětských domovů. Tentokrát obdaruje staniční tým děti v domovech a ústavech sociální péče v Dolním Lánově, Holicích, Kvasinách, Rychnově nad Kněžnou, Rábech u Pardubic a Barevných domcích Hajnice.

main_cernahora

Vánoční zpívání s ČRo Brno

Chcete-li si zazpívat vánoční písničky, pak právě pro vás je připravena pravidelná rubrika „Vánoční zpívání“. Několikrát denně (po 7., 10. a 14. hodině) mohou děti i dospělí společně zpívat přímo ve vysílání ČRo Brno své oblíbené vánoční písničky. Každý volající se může těšit na drobné dárky.

main_cro_brno

ČRo Hradec Králové: Ozdoby, písničky i mikulášská show

Ještě tři dny před Štědrým dne mohou posluchači posílat ozdoby na vánoční stromeček, autoři tří nejpovedenějších ozdob se stanou majiteli běžek či poukazků na zimní pobyty. V pondělí 5. 12. se v OC Futurum koná Mikulášská show, na níž ČRo Hradec Králové nesmí chybět.

Od 1. do 23. prosince probíhá vánoční hra, v regionálním Deníku bude uveden název soutěžní písničky. Kdo se po jejím nasazení v éteru dovolá do studia, získá denní výhru.

main_cro_hk

S RCL poletíte balonem

Radio Contact Liberec soutěží s posluchači každý pátek o letenku na výlet balonem. Úkolem je pozorně sledovat vysílání a ve chvíli, kdy se v éteru objeví soutěžní signál, volejte číslo 48 512 1014 a buďte první v pořadí. „Je nám líto, ale máme pro vás špatnou zprávu. Ježíšek letos nenastartoval své saně,“ říká RCL a dodává, že „Letos přiletí Ježíšek balonem„.

main_rcl

Vánoce jsou na Hané zdarma, i vánoční grafikou

Do velké vánoční hry Rádia Haná se hlásíte pomocí SMS: HANA SOUTEZ JMENO, PRIJMENI, BYDLISTE na číslo 900 09 09 (cena SMS je 9 Kč). V určitých časech vyhlásí moderátoři tři jména, ten, kdo se nejrychleji dovolá do studia na číslo 585 22 55 88, získá aktuální nabídku cen zdarma. Mezi prvními stanicemi v České republice nasadilo Rádio Haná zcela nový vánoční obal – kromě staničních identů doplňují vánoční motivy kabát zpravodajství – a speciální sezónní úpravy známých hitů.

Pro obchodní partnery i posluchače navíc chystáme několik speciálních projektů. Už tento týden vydáváme limitovanou edici Kalendáře povolání Rádia Haná, který obsahuje unikátní svátky jednotlivých povolání a také kalendář nevšedních či pozapomenutých jmen. Hned vzápětí vydáváme na CD také druhý díl Pepina z Hané a jeho příběhů z dědiny. Už nyní připravujeme k 20. narozeninám rádia Haná společenský večer, který bude největší v dosavadní historii rádia a dočkáme se ho v únoru,” sdělil, na co se mohou příznivci rádia těšit v nejbližší budoucnosti, programový ředitel Rádia Haná Marek Berger.

main_hana1

Rádio Jih naděluje potřebným dětem

Jižanský vánoční strom 2011 pořádá Rádio Jih, v nákupním centrum Cuktrovar v Hodoníně máte možnost splnit jedno z přání, které tu dali děti z dětských domovů. Seznam dárků najdete u hostesek na místě.

main_jih

Kiss 98 rozdává zájezd ve Vánoční ruletě, pomáhá dětem

Vánoční ruleta je známá soutěž, do níž se můžete zapojit už nyní. Do hry se přihlásíte pomocí SMS ve tvaru KISS RULETA JMENO, PRIJMENI na číslo 900 09 10 (cena SMS je 10 Kč). Vyhrává ten, kdo má více štěstí, postupně totiž budou posluchači volit čísla z rulety rádia Kiss 98, za nimiž se ukrývá určitý počet bodů. Hlavní výhrou je plavba zaoceánskou lodí po Kanárských ostrovech. Dětem z dětských domovů pomáhá v rámci sedmnáctého ročníku akce Vánoční strom. V Obchodním centru Novodvorská Plaza pod vánočním stromečkem najdou posluchači dětská přání, která mohou splnit.

main_kiss_98

Rádio Krokodýl o kytary a mobily

Od prosince nasadilo Rádio Krokodýl speciální vánoční zvukovou grafiku, stávající identifikační jingly doplňují nové s motivy rolniček. V éteru samozřejmě nechybí největší vánoční hity. Dnes, v pondělí 5. prosince, se na brněnské náměstí Svobody koná sraz Mikulášů, čertů a andělů. Odměna je přichystána pro každou příchozí masku, ta nejlepší získá něco navíc.

Ve vysílání Rádia Krokodýl se taktéž hraje o 150 mobilů značky Samsung, každý, kdo se po zaznění soutěžního signálu dovolá na linku 543 333 103, získá hned dva mobilní telefony. Nyní máte možnost získat také jednu ze 14 kytar. Stačí se naučit populární vánoční hit, dovolat se do studia a předvést své hudební umění.

main_krokodyl

Vánoční nákladu RockZone 105,9

Trička s logem stanice RockZone 105,9 získáte, pokud uspějete ve vánoční soutěži. Od rána postupně moderátoři odhalují nápovědy, které vás mají dovést ke jménu jedné z rockové skupiny. Každý den bude znám jeden výherce, bude-li otázka pro daný soutěžní den těžší, mohou se těšit výherci na překvapení.

main_rockzone

Velká vánoční hra Rádia Zlín probíhá

Na webu www.radiozlin.cz najdete už nyní hrací karty k velké vánoční hře Rádia Zlín, soutěž končí 23. prosince. Posluchači musí pozorně sledovat vysílání a v pravou chvíli se dovolat do studia. Zodpoví-li soutěžní otázku, získají aktuální výhru. Nápovědy jsou obsaženy právě na hrací kartě.

main_zlin

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .