Vánoce 2012: Pozvánky na vysílání Českého rozhlasu

xmas2012_zel_perex

Stalo se již tradicí, že Vám před Štědrým dnem na RadioTV.cz přinášíme podrobné tipy s nabídkou nejzajímavějších programů. V tomto článku se zaměříme na veřejnoprávní Český rozhlas. Nabitý program představíme nejen v textové podobě, kromě celoplošných stanic vás neochudíme ani o tipy regionálních stanic Českého rozhlasu. Věříme, že vám článek bude sloužit jako dobrý průvodce a pomůže vám zorientovat se ve vánoční nabídce.

Hudební pásma s koledami, velké množství pohádek a dramatických počinů, rozhovory se skutečně zajímavými lidmi – jen stručný výčet toho, co veřejnoprávní média během vánočních svátků svým posluchačům servírují. Jelikož podrobně se zmiňovat textem o jednotlivých programech by bylo téměř nemožné, seznámíme vás v článku alespoň s největšími hity, kompletní přehled najdete v přiloženém PDF dokumentu.

Celoplošné stanice Českého rozhlasu

ČRo 1 – Radiožurnál věnuje velký prostor rozhovorům s hosty. Dopoledne si Lucie Výborná pozve herce a baviče Bolka Polívku. Moderátorka Hanka Shánělová provede posluchače dvouhodinovým pásmem s hosty. Vánoční koncert Lucie Bílé a hostů odvysílá první okruh ve 20:00. Od deváté hodiny do půlnoci jsou připraveny speciální rozhovory s hostem, za mikrofonem provedou posluchače Lucie Výborná, Hanka Shánělová a Jiří Chum.

PŘEČTĚTE SI: Vzpoura mozků: Když komiksová legenda ožije na rozhlasových vlnách

Český rozhlas 2 – Praha odvysílá během vánočních svátků řadu pohádek a rozhlasových her. Jen namátkou se jedná o projekty Velká kočičí pohádka, Královna Majdalenka a skřítek Pištihnátek či Houbové čarování. Čeká nás Noční mikrofórum, Česká mše vánoční a řada dalších.

ČRo 3 – Vltava neopomene klasiky jako muzikál Divotvorný hrnec, premiéra rozhlasové adaptace Král se baví od Victora Hugo a Louskáček.

ČRo Radio Wave rovněž v roce 2012 nasazuje Antisklerotikum, postupně se ohlédne za hudbou, filmem a koncerty. Nedílnou součástí vysílání jsou též záznamy koncertních vystoupení

xmas2012_zel_b

Regionální stanice Českého rozhlasu

Český rozhlas Brno zahájí den Apetýtem, nabídne Životopisy, jejímiž aktérem bude Gustav Brom. Vánoční písně v podání dechových kapel naladíte v pravé poledne. Odpoledne nabídne brněnské studio Čas radosti a veselosti (pásmo zpívání a Vánoc v lidové hudbě).

ČRo České Budějovice bude i na Štědrý den nadělovat mnoho dárků. Odpoledne čeká posluchače Pohádka pošťácká, povídání o jihu Čech s Viktorem Preissem. V 17:00 startuje kontaktní pořad S námi na Vánoce nejste sami.

EXLUZIVNĚ: Jak se točí detektivka aneb Pohled do zákulisí Českého rozhlasu

Na vlnách ČRo Hradec Králové se během dopoledne a odpoledne bude vysílat z nově otevřené radiokavárny v Havlíčkově ulici, kam mohou přijít i posluchači a kam pozveme i významné osobnosti kraje a umělce.

Velmi bohatý program si už tradičně pro své posluchače připravil Český rozhlas Olomouc. Už ráno zahájí vysílání Povídánky od nitěných knoflíků z pera Miroslava Kobzy – jedná se o zbrusu nové příběhy a zkazky ze Zábřehu a okolí v premiéře pětidílné série, která vás bude provázet po všechny sváteční dny až do Nového roku. Odpoledne čekejme hry Princ a chuďas, Princ a loupežnice (premiéra). Večer budou trávit posluchači ve společnosti herečky Valérie Zawadské, dvouhodinové pásmo koled nese název „Půjdem spolu do Betléma“. Lenka Brodecká je autorkou premiérové detektivky Pomalu zavřít dveře, tu odvysílá ČRo Olomouc 26. prosince v 18:30.

radiotv_face_n05

Český rozhlas Ostrava věnuje značnou část vysílání Severským pohádkám, ty bude číst A. Cónová, konkrétně nás čeká Carlovo štědrovečerní dobrodružství, O zlatých slzách. V éteru se navíc objeví i řada dalších pohádek. Klasické Vánoce s klasickou hudbou z festivalu Souznění odvysílá ostravské studio v 18:30. Radio Ostrava Live je na programu v 16:40. Pásmo s lidovými vypravěči „Na Štěpána není pána“ se dostane k posluchačům na druhý svátek vánoční. Zkrátka nepřijdou ani milovníci pověstí z Moravy a Slezska.

ČRo Parduice po 10. hodině nabídne rozhovory s hosty a bude s posluchači soutěžit o řadu zajímavých věcných cen. Leoš Šimánek na druhý svátek vánoční pohovoří o svých cestách za dobrodružstvím.

ČRo Plzeň plánuje vánoční speciál Hobby magazín, Kašpárkovu povídku či vánoční linku Písničky pro vás. V 19:00 odvysílá nejkrásnější české koledy v pásmu Špalíček.

ČRo Region bude vařit v 10:05 v rámci pořadu Pochoutky. Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal si pozvali řadu hostů, mimo jiné Báru Srncovou či Petra Rajcherta. Vařit bude Oldřich Sahajdák, michelinský šéfkuchař. Hvězdné Vánoce, název vánoční soutěže, vyvrcholí během svátečních dní.

ČRo Regina chce mít „Vánoce v pohodě“, postupně nás čeká Příběh pražské Lorety, pražského Orloje a Pražského jezulátka. S astronomem Pavlem Suchanem povede ČRo Regina rozhovor „Až na dřeň“. Písničky z pohádek zazní v 19:00. Po skončení následuje Večer s Regionu, poslechneme si světové vánoční hity, zjistíme, co dělají celebrity o Vánocích a nebudou chybět ani vánoční přání a průzkumy. Pořad, kterým Vás provede moderátorka Denisa Jeřábková, odstartuje tradičně po 20. hodině. Tipem může být speciál Mezi kontinenty, poplaveme džunkou po Evropě a poplavíme se Karibikem.

ČRo Sever odvysílá talk-show O Vánocích s biskupem (Jan Baxant), jak slaví Vánoce známí a slavní se dozvíme postupně během vánočních svátků v 11:10. Povídku Vánoce podle pana Dickense laďte ve 13:10. Vánoce nejen s Lucií Bílou můžete prožít v 10:10 na první svátek vánoční.

Vánoční programové tipy RadioTV (Český rozhlas)

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: