Vánoce 2011: Přehled vánočního programu všech českých rádií

xmas2011_001

VÁNOČNÍ AUDIOPRŮVODCE RadioTV – O tom, co se bude o Vánocích vysílat v České rozhlasu, už víte. Dnes dostávají prostor programové tipy na sváteční vysílání soukromých rádií. Vůbec poprvé servírujeme informace o všech rádiích, která v České republice vysílají. Nechť vám je tento průvodce ku prospěchu a pomůže vám při orientování se u vánoční nabídky.

Vánoce bez reklam jsou jedním z nejčastějších lákadel tuzemských rádií. Co by to bylo za Vánoce bez svátečních písní a koled, v přiloženém dokumentu najdete, kdy právě ve vašem oblíbeném rádiu budete moci naladit vánoční melodie. V textu přinášíme největší lákadla a stručný výčet, chybět nesmí tradiční PDF příloha s kompletními informacemi. Stahovat ji nemusíte, ale můžete si ji přečíst přímo na našich stránkách.

Jako bonus přinášíme zvukové nahrávky se self-promotion na vánoční vysílání, které se nám při poslechu předvánočního éteru podařilo zachytit. Jestliže jste zde nenašli upoutávku na vysílání svého oblíbeného rádia, nezoufejte. O vánočních svátcích v této souvislosti chystáme jedno překvapení, které si zatím ponecháme v tajnosti.

VÁNOCE 2011: Pozvánky na vysílání Českého rozhlasu

Mnohokrát děkujeme za opravdu vynikající spolupráci všem, kteří nám zaslali informace o programu. Velmi si toho vážíme. Informace nabízíme seřazené podle abecedy pod níže uvedeným dokumentem.

radiotv_face_n05Tipy na vysílání vždy o den dříve na Facebooku a na Google+.

Audio průvodce a kompletní informace o vánočním programu

Radio 1 vysílá celý Štědrý den bez jediné reklamy, od 22. hodiny chystá Vibrátor speciál s výběrem toho nejlepšího za rok 2011. Vánoční prodloužený víkend zažijete na vlnách Radia Beat, během svátků si posluchači mohou nechat zahrát cokoli budou chtít. V 17.00 na Štědrý den laďte tradiční Štědrovečerní alba. Rádio Blaník neodvysílá od 24. do 26. ani jedinou reklamu a na Štědrý den hraje jenom vánoční hudbu. Rádio Bonton nachystalo dárek v podobě záznamu vystoupení Adele, premiéru laďte 23.12. od 19.00, reprízu potom 25.12. od 16.00, resp. 27.12. od 21.00.

Prodloužený vánoční víkend na Radiu Beat

Radio City 93,7 během Vánoc rovněž nezařadí do vysílání ani jednu reklamu, 24.12. odstartují ráno Iva Lecká a Vojta Efler; René Hnilička obstarává vánoční Osmdesátky a Devadesátky, odpoledne se posílají vzkazy a na svátky se chystá speciální Zóna lásky. Classic FM na Vánoce uzpůsobuje hudbu pro vytvoření sváteční atmosféry (koledy, lidové písně, duchovní, varhanní a jiná muzika), moderátoři vysílají ve dvojicích a v 21.00 nechybí Česká mše vánoční. Radio Contact Liberec zve posluchače na vánoční obyčeje, soutěže, ankety a jiné. Od 24. do 26. prosince se v soutěži Vánoční stromeček hraje o řadu zajímavých věcných cen.

Soutěž Vánoční stromeček na Radiu Contact Liberec

Country Radio o vánočních svátcích plní písničková přání posluchačů a to několikrát v hodině. Jiří Suchý si potom do pořadu Pozdní sběr pozve Jitku Molavcovou. Radio Čas na Štědrý den vysílá bez reklam a vyřizuje posluchačská přání. Radio Čas Rock naděluje hudební přání, Rockový Ježíšek totiž na základě podnětů posluchačů vždy odehraje trojici vybraných songů. Vánoční vysílání Radia Černá Hora bude plné muziky s větším důrazem na vánoční singly. Štědrý den na Rádiu Egrensis prožijí posluchači ve společnosti oblíbených moderátorů, kteří jim přinesou vánoční zvyky, tradice a povídání, nechybí vánoční písničky. Sváteční víkend potom rozdává CD Susan Boyle – Someone To Watch Over Me.

Štědrý den na Rádiu Egrensis

Ethno Radio odvysílá v 18.00 speciální štědrovečerní vydání pořadu Reggae Wave. Vánoční Ranní show Evropy 2 je neodmyslitelnou součástí svátků už několik let, ani letos se složení nemění. Expresradio začíná Vánoce od 7.00, v čase 7-10 se těšte na vánoční rozhovory s osobnostmi (Petr Zelenka, Petr Jiráček a další), vánoční koncert letos nadělí Adele – Live At The Royal Albert Hall. Fajn radio ráno nachystá Ranní mejdan s Kazmou a Brunem, vyvrcholí soutěž Fajn filmový Vánoce. Free Radio 107 FM nezahálí, už od rána čeká posluchače Sváteční Šoustancem s Radkou a Davidem, odpoledne zpříjemní Hitparáda Stosedmička Freečka a večer završí Sváteční Freebox.

Na Štědrý den laďte koncert Adele na Expresradiu

Frekvence 1 chystá vánoční melodie a pohodové vysílání. Gama Rádio odehraje speciální vánoční album, jaké jiné než rockově-vánoční. Vánoce na Helaxu se ponesou ve znamení „pomalejšího a hodnějšího“ playlistu. Vánoce na Rádiu Haná servírují recepty, vánoční tradice a tipy, kam vyrazit na půlnoční. Postupně bude rozbalován „Nejlepší vánoční hudební výběr“, jenom vánoční melodie čekejte od 17. hodiny. Rádio Haná SkyRock program nemění, nadále hraje „Nejlepší rockový výběr bez zbytečných řečí“. Vánoce na Dance Radiu, Rádiu Dobrý den, Radiu Hey, Rádiu Orlík, Rádiu Sázava a Rádiu Samson nepřinesou žádné výraznější úpravy programu.

Audio pozvánka na vánoční vysílání Rádia Haná

Hitrádia sice vsází na centrální program, přesto se drobné odchylky u některých stanic najdou. Vánoce budou i v letošním roce úplně bez reklam, od 7. do 19. hodiny uslyšíte každou hodinu jednu pohádku, kterou děti zaslali a následně ji namluvili herci Ota Jirák, Jiří Lábus a Josef Dvořák (netýká se Hitrádia FM). Letos poprvé neuslyší posluchači blok koled, čas 17-19 pojmou Hitrádia moderněji – uslyšíme popové a rockové „vánoční hity pro vaši lepší náladu“. Hitrádio FM Plus naservíruje 25.12. vánoční speciál Čaj o páté, VIP hosté budou přát k Vánocům a novému roku. Hitrádio Orion na Štědrý den dá prostor regionálním osobnostem a posluchačům, kteří zavolají svá přání na bezplatnou linku. Hitrádio Vysočina chystá Ranní show s Jirkou a Helou, také odpoledne se odehraje v dobré společnosti.

Tradiční české Vánoce na Hitrádiu

Štědrý den na Hitrádiu Vysočina

Rádio Impuls zve posluchače na tradiční půlnoční Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby, pásmo koled startuje od 18. hodiny. O svátcích potom od 20. hodině odehraje koncerty Karla Gotta a Lucie Bílé. Štědrý den na Rádiu Jih bude plný koled. Posluchači navíc celé tři týdny vyhrávali stromečky, a tak pod nimi najdou dárky. Na Štědrý den vyhlásí Rádio Jihlava vítěze soutěže Okno pro Ježíška a moderátorka se spojí s ostatními kolegy, aby posluchačům přiblížili svůj sváteční den. Až půjdete ke stromečku, naladíte české koledy a vánoční songy. Vánoce s moderátorkou Andreou Kroupovou chystá Rádio Jizera, program neochudí posluchače o sváteční melodie a pohodovou atmosféru.

Pravé české Vánoce na Rádiu Impuls

Kiss 98 o Vánocích naděluje hudební nosiče do vaší sbírky. Kiss Delta vzhledem k současnému společenskému cítění speciální program nechystá, do 14. hodiny posluchači vyhrávají v Adventním kalendáři. Kiss Hády před Vánocemi podporovalo Nadační fond Krtek v rámci akce Daruj song od Kiss Hády. Kiss Jižní Čechy servíruje Vánoce s oblíbenými moderátory, nejlepší vánoční hity v pozdním odpoledni doplní vzkazy od moderátorů k posluchačům. Kiss Morava nasadí Ranní DETOX – Pohádkový speciál, netradiční vysílání s kopou dárků a překvapení. Od 11.00 se Marki a Kubrt zaměří na Ježíška z jiného pohledu. Kiss Proton na Štědrý den chystá vánoční speciál. Havajské vysílání naladíte na vlnách rádia Kiss Publikum.

Vánoční víkend na rádiu Kiss 98

„Letos na Vánoce hudbu řešit nemusíte“, Rádio Krokodýl prý chystá „nejlepší vánoční playlist v českém éteru“. Největší hity doprovodí zdravice celého týmu včetně uklízečky. Od 16.30 do 19.00 se hrají převážně koledy. Skutečně netradiční Vánoce zažijete na Oldies Radiu, na které se soustředila velká pozornost. V čase 16-18 se totiž při poslechu budou ozývat největší vánoční hity od 50. let do roku 2011! Rádio Petrov zve na tradiční vánoční koncert Ladislava Kerndla. Radio Proglas nabídne výběr z díla Babička od Boženy Němcové a zprostředkuje několik přenosů mší.

Vánoce na Radiu Proglas

Relax Rádio hraje na Štědrý den bez reklam, od 18.00 hraje jen klasické koledy a to celých 120 minut. Vánoční vzkazy si mohou posluchači posílat úderem osmé hodiny večerní. Rock Rádia nadělují každý den v rámci Rockových Vánoc různé ceny, jinak posluchači vánočním shonem nebudou rušeni. RockMax pořádá „Světové Vánoce“ – „Pobavte se nejen s francouzským poldou nebo italským gigolem“. RockZone 105,9 nebude rockery otravovat „zbytečnými kecy o Ježíškovi“. Rádio Rubi charakterizuje slogan „Rádio plné energie“, nicméně o Vánocích zvolní a chystá speciální vánoční playlist.

Vánoce na pohodu na Rádiu Rubi

Radio Spin zve už na 23. prosince, Poeta a Rawal budou v Bogotě hrát pestrou směs hudby. Jestli máte předvánoční stres, tak dle stanice „to už stejně nezachránite“, proto si akci určitě nemáte nechat ujít. Radio Valašsko zprostředkuje vánoční přání, osobnosti naší kultury a mnoho dalšího. Tropické Vánoce zažijete na Rádiu Zlín – o vánočních svátcích totiž tradičních vánočních písniček servírují moderátoři také „tropické“ hity. Jakmile se objeví v éteru, volejte do studia a vyhrajte bednu tropického ovoce.

Tropické Vánoce na Rádiu Zlín

xmasbanner_radiotv

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .