Vánoce 2011: Pozvánky na vysílání Českého rozhlasu

xmas2011_cro

DOPLNĚNO VE 13.00 – Stalo se již tradicí, že Vám před Štědrým dnem na RadioTV.cz přinášíme podrobné tipy s nabídkou nejzajímavějších programů. Dnes se zaměříme na veřejnoprávní Český rozhlas. Nabitý program představíme nejen v textové podobě, kromě celoplošných stanic vás neochudíme ani o tipy regionálních stanic Čceského rozhlasu. Věříme, že vám článek bude sloužit jako dobrý průvodce a pomůže vám zorientovat se ve vánoční nabídce.

Hudební pásma s koledami, velké množství pohádek a dramatických počinů, rozhovory se skutečně zajímavými lidmi – jen stručný výčet toho, co veřejnoprávní média během vánočních svátků svým posluchačům servírují. Jelikož podrobně se zmiňovat textem o jednotlivých programech by bylo téměř nemožné, seznámíme vás v článku alespoň s největšími hity, kompletní přehled najdete v přiloženém PDF dokumentu. Už zítra se můžete těšit na podrobného průvodce programem komerčními rádii – a to všemi, která v České republice vysílají. K tomu navíc bohatý zvukový doprovodný materiál.

Srdečně děkujeme všem pracovníkům Českého rozhlasu za výbornou spolupráci. Doplněny informace o ČRo Sever, upraven přiložený dokument.

Celoplošné stanice Českého rozhlasu

Český rozhlas 1 – Radiožurnál si na Štědrý den pozval do studia plukovníka Jana Kozlera, hlavního kaplana Armády ČR. Od 18. hodiny se můžeme těšit na pásmo koled s telefonáty a s těmi, kteří pracují i o Vánocích, poté následuje sestřih z archivu na téma Vánoce, hlavní program od 20. hodiny nabídne vánoční koncert Petra Bendeho.

Dvojka ČRo zve na Sváteční Dobrá rána se skutečně vzácnými hosty, pro posluchače se připravují i vánoční pohádky podle jejich přání. Štědrovečerní procházku Malou stranou zažijete, přijmete-li pozváníod 19.15 na vlny Dvojky.

ČRo 3 – Vltava láká posluchače jak na hudební, tak i na dramatickou tvorbu. Kvalitní rozhlasové hry představuje Lavička v parku (Federico Fellini), Vánoční dárek (Alois Mrštík) či Ondina (Jean Giraudoux).

Vánoční nadílka Radia Wave startuje úderem druhé hodiny odpolední. Podle rádia ji chystají tři králové Radia Wave Aleš Stuchlý, Jiří Špičák a „ten černej vzadu“ Jan Bárta, po dvouhodinovém speciálu se chystá „Adventní koncert jinak“. ČRo Leonardo zve na dokument Krvavé Vánoce s Alžbětou Bathory. ČRo 6 v programu obohatí posluchače Štědrovečerním slovem Daniela Hermana, Zdeňka Skalického a Daniela Rouse.

Regionální stanice Českého rozhlasu

ČRo Brno slaví už od rána a to programem Vánoce na dědině, během dne zve také na pohádky, písničky nebo životopis Hanse Christiana Andersena. ČRo České Budějovice ráno naděluje, odpoledne si bude povídat s hercem a režisérem Janem Kačerem a chybět nebudou samozřejmě ani vánoční melodie.

ČRo Hradec Králové bude slavit Vánoce u paní Marie Kubátové – „Pod vánočním stromkem nás tam navíc čeká dárek z nejmilejších – Příběh ševcovský z nových Betlémských pohádek, který přednese herec Pavel Soukup,“ zve regionální studio.

Bohatou nadílkou obdaruje své posluchači i ČRo Olomouc už ráno, to totiž začínají Hastrmanského pohádky, s nimiž se budeme setkávat po celé Vánoce. Hlavní program naplánovalo studio od 16. hodiny, listovat se bude pěticí povídek od Oty Pavla, čekají nás vánoční písničky, vánoční koncert či pohádkové romaneto Jitky Peleškové: Malířova paleta.

radiotv_vanoce_banner

Den s pohádkami a pohádkovými dárky se bude odehrávat na vlnách ČRo Ostrava, každou hodinu se soutěží a to po celý den. Vánoční příspěvky z kraje se dostanou na program od 14.30. ČRo Pardubice zve mimo jiné na Ozvěny popu na první svátek vánoční od 16.05.

Skutečně pohádkové Vánoce chystá ČRo Plzeň, až pět pohádek denně můžete ladit během celých vánočních svátků, jejich podrobný popis ukrývá níže přiložený dokument, z programu dále zveme na pořad Do štědrovečerní noci od Petra Kersche.

Středočeský ČRo Region chystá štědrodenní Tandem Jana Rosáka s Blankou Bohdanovou a Vánoční Pochoutky, jejich host budou Jů a Hele. Písničky pro Vysočinu s Naďou Urbánkovou laďte na ČRo Region Vysočina. V neposlední řadě se nechte pozvat na program ČRo Regina. Česká mše vánoční od Jana Jakuba Ryby je na programu od 18.06, Noční proud zve na písně s vánočním poselství.

DOPLNĚNO:

Český rozhlas Sever své posluchače rovněž neochudí o vánoční programovou nadílku. Každý den v 7.15 a v 8.15 se posluchači mohou těšit na Rekordy a kuriozity. Za mikrofon přijali pozvání vskutku sváteční hosté – Václav Vorlíček, Helena Vondráčková a Zdeněk Pohlreich. Severočeský atlas pozve na Štědrý den posluchače na Horu Svaté Kateřiny, ve svátky potom do muzea v Rumburku a ve Vysokém na Jizerou. Na programu jsou dále hudební pořady i zajímavé fejetony. Marcel Grün navíc povykládá o tom, co možná byla Betlémská hvězda.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .