Václav Klaus dostane v Českém rozhlasu víc prostoru než Miloš Zeman

Rozhlasové Hovory z Lán jsou v případě Českého rozhlasu „u ledu“, jelikož prezident Miloš Zeman se přesunul na soukromé rádio Frekvence 1. Rozhlas však do svého vysílání angažuje bývalého prezidenta Václava Klause.

Václav Klaus na návštěvě Hong Kongu, foto: oficiální web Klaus.cz

Václav Klaus na návštěvě Hong Kongu, foto: oficiální web Klaus.cz

Poprvé za mikrofonem už ve čtvrtek 19. března

V pořadí druhý prezident samostatné České republiky se bude setkávat s posluchači na celoplošné stanici Dvojka. Tam dostane prostor pravidelně komentovat dění v pořadu Jak to vidí. Premiéra pořadu s prominentním hostem se odehraje už zítra, tedy ve čtvrtek 19. března, informoval tiskový mluvčí rozhlasu Jiří Hošna.

Václav Klaus se díky tomuto pořadu zařadí po bok současných komentátorů a nabídne posluchačům své postřehy k aktuálním tématům. Pořad se bude vysílat živě ze studia Českého rozhlasu Dvojky na pražských Vinohradech.

Denní pohled osobností s prominentním hostem

V pořadu „Jak to vidí“ komentují aktuální dění také kardinál Dominik Duka, generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan, ředitel Centra pro teoretická studia Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR David Storch, novinář a vysokoškolský učitel Metropolitní univerzity Praha Břetislav Tureček nebo komentátor Českého rozhlasu Jan Petránek. Jméno druhého českého prezidenta bude nicméně velkým lákadlem nejen pro běžné posluchače a příznivce, ale bezesporu i pro odpůrce někdejšího prezidenta Klause.

„Je to pro mě nový formát a také zase trochu jiný způsob, jak se prostřednictvím rozhlasových vln setkat s posluchači,“ uvedl ke svému novému angažmá bývalý prezident Václav Klaus. Ve studiu s ním bude pravidelně diskutovat v roli moderátora přímo šéfredaktor okruhu ČRo Dvojka Miroslav Dittrich.

Pořad „Jak to vidí“ vysílá Český rozhlas Dvojka pravidelně od pondělí do pátku a v neděli od 8:30 hodin. Hosty jsou uznávané osobnosti z nejrůznějších oblastí, které komentují aktuální dění ve světě, ve svých oborech, ale hovoří i o vztahu k věcem všedním.  Speciální nedělní vysílání se pak zaměřuje na etická a duchovní témata. Seznam všech osobností najdou posluchači na webu stanice Dvojka.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: