Václav Kasík se může vrátit do Českého rozhlasu. Jeho výpověď je neplatná

kasiksklicemmalyBývalý generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík dnes vyhrál soudní spor u Obvodního soudu pro Prahu 2. Domáhal se, aby bylo zrušeno jeho odvolání z vedení rozhlasu a soud rozhodl ve prospěch Kasíka. Agentura ČTK informovala, že jeho výpověď je neplatná a vedení Českého rozhlasu se bude muset s ním domluvit na další spolupráci nebo kompenzaci.

Rada Českého rozhlasu odvolala Václava Kasíka kvůli údajným managerským chybám ještě v roce 2009. Na jeho místo pak nastoupil programový ředitel Richard Medek, který byl pověřen vedením rozhlasu a posléze se stal i řádným generálním ředitelem. Nezvládl ale tlak na svou osobu a po psychických problémech z rozhlasu dobrovolně odešel. Od té doby vede instituci Peter Duhan, který se mezitím stal řádně zvoleným generálním ředitelem ČRo.

A jak bude Václav Kasík řešit svou další budoucnost? Teoreticky by se mohl do rozhlasu vrátit, ale to není příliš pravděpodobné. „Nejraději bych to řešil smírem, dohodou,“ odpověděl Kasík na otázku agentury ČTK, jaký bude jeho další postup. Český rozhlas prý nebudoval deset let proto, aby se s ním soudil. Další informace zjišťujeme a přineseme zítra ve speciálním článku.

wave-ziva-produkceOsud Václava Kasíka v Českém rozhlasu negativně ovlivnilo spuštění Rádia Wave. Kvůli sporem o působení na silné FM frekvenci v Praze a středních Čechách si Kasík znepřátelil část rozhlasové rady. Ilustrační foto – Český rozhlas.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Ivo Rottenberg

    Já věděl, že Rada Českého rozhlasu je neschopná, ale že neumí ani sesumírovat odvolání ředitele, který rádiu evidentně škodil, je skandální. Měli by jeho finanční (a o tu Kasíkovi jistě jde) kompenzaci hradit ze svého:-)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .