Ucelený přehled vánočních pořadů v českých rádiích

xmas_radiotv_praniVážené čtenářky a čtenáři serveru RadioTV, celý prosinec jsme Vás informovali o vánočních soutěžích a programech českých rádií. Nyní Vám přinášíme ucelený přehled toho, na co se můžete těšit v nadcházejících svátečních dnech, a to nejen na českých komerčních rádiích a Českém rozhlasu, ale přinášíme i pár typů na vysílání zahraničních stanic.

Podívejme se tedy ve stručném přehledu na to, co uslyšíme v rádiích a uvidíme na obrazovkách televizí. Nabídka je letos pestrá a nebudete zklamaní ani pokud nepatříte mezi vyznavače klasických koled a hledáte nějakou alternativu. A jelikož těch tipů je letos opravdu hodně, rozdělili jsme je pro Vás do čtyř kategorií.

Vánoce 2010 v komerčních rádiích

Letošní vánoční programy jsou skutečně nabité, začněme u nabídky českých komerčních rádií. Štědrý den 2010 se samozřejmě ponese (a to prakticky na všech rádiích) v duchu vánočních melodií, jinglů a informací o zvycích. V pozdně odpoledním a večerním čase uslyšíme koledy a nejkrásnější vánoční písně, během víkendu nebudou mnohde chybět ani pohádkové melodie. Zpestřením je pak Štědrý den bez reklam, někde se pak dokonce nedostane reklama ke slovu celé vánoční svátky.

PŘEČTĚTE SI VÍCE: Vánoční tipy 2010: KOMERČNÍ STANICE

Dalším společným pojítkem jsou speciální vánoční prodloužená vydání ranních a odpoledních show, tematicky laděné bloky podle moderátorů, ale též celá alba bez přerušení. Rádia poskytnou prostor pro vánoční pozdravy posluchačů a známých osobností a dostane se i na vánoční mši. Alternativně laděné Vánoce budou opět na Ethno Radiu, uslyšíme playlist sestavený z celosvětové produkce inspirovaný vánoční atmosférou.

Vánoce 2010 v Českém rozhlase

Stanice Českého rozhlasu odvysílají živé rozhovory, za všechny zmiňme rozhovor s Dominikem Dukou, pražským arcibiskupem a primasem českým. Prostor vyhradí studia Českého rozhlasu samozřejmě rozhlasovým hrám a četbám, mnohokrát i v premiéře, pro nejmenší posluchače budou jistě pěkným dárkem pohádky. V nabídce programů nesmíme opomenout ani záznamy koncertů, či proud koled a vánočních melodií doplněný vánočním povídáním.

PŘEČTĚTE SI VÍCE: Vánoční tipy 2010: ČESKÝ ROZHLAS

Zpravodajské stanice Českého rozhlasu odvysílají několik vánočně laděných dokumentů a rozhovorů. Zmiňme ještě Radio Wave, které kromě poohlédnutí za zásadními událostmi v roce 2010 (hudba, film, divadlo, výtvarné umění a jiné) odvysílá vánoční koledy, nemá se prý však jednat o „sirupovité instantní koledy„.

xmas_vv_03
Sledujeme pro vás vánoční program všech rádií u nás, pro zajímavost nechybí tipy zahraničních stanic.

Vánoce 2010 v zahraničí

V přehledu vánoční nabídky jsme se letos věnovali také zahraničním stanicím. Slovenské komerční stanice odvysílají speciály ranní show, po zbytek Vánoc speciální programy většinou až na výjimky nepřipravují.

PŘEČTĚTE SI VÍCE: Vánoční tipy 2010: ZAHRANIČNÍ STANICE

Pro ty, kteří vládnou anglickému jazyku, rozhodně doporučujeme lahůdku v podobě rozhlasové četby na pokračování. Letopisy Narnie, slavný sedmidílný román CS Lewise, odvysílá BBC Radio 7 o následujících víkendech.

Vánoce 2010 na televizních obrazovkách

Jen telegraficky se věnujme televizním stanicím. Na Vánoce nezapomíná Z1, kromě dokumentu Luxusní řemesla se do programu dostávají i premiéry mnoha jiných neméně zajímavých dokumentů.

Bohatý vánoční program servírují i veřejnoprávní programy, ať už premiérové pohádky na ČT1, nebo pohled na Vánoce před 25 lety na ČT24. Televize Nova neriskuje a do hlavního štědrovečerního času nasadí klasiku v podobě pohádky Tři oříšky pro Popelku.

DOPORUČUJEME: Hudební televizní Vánoce 2010 u nás a v zahraničí

Jen okrajově se Vánocům věnuje filmový a seriálový kanál Nova Cinema. To konkurenční TV Prima dává slovo zejména herci Hugh Grantovi a Simpsonům. Prima Cool sarkasticky označuje svůj vánoční program jako „VéKáVéčka“ alias „Velmi krutý Vánoce„.

Nejmladší česká stanice TV Barrandov pojala Vánoce ryze česky, každý večer nabídne divákům českou pohádku. Hudební televize Óčko zakončí rok hudebními speciály, pořadem DJ divák a koncerty.

xmas_vv_02Přehled nejen o rádiích a televizích na RadioTV také v příštím roce, tak nás prosím zapněte i v roce 2011 :).

Redakce RadioTV přeje pohodové Vánoce

Rádi bychom Vám, vážené čtenářky a čtenáři, poděkovali za Vaši přízeň v roce 2010 a zároveň popřáli krásné a ničím nerušené prožití vánočních svátků. Ať najdete pod stromečkem nejen materiální dárky, ale vychutnáte si zároveň neocenitelnou vánoční atmosféru. Do nového roku 2011 Vám přejeme, ať se Vám daří jak v osobním, tak i pracovním životě. Snad nám zároveň i média nadělí mnoho zajímavých chvil. Podle prvních nástinů se skutečně můžeme těšit na velmi zajímavé novinky.

Zároveň tímto srdečně děkujeme za vynikající spolupráci všem, kteří nám v minulém roce ochotně poskytovali informace a spolupracovali s námi. Vřelé díky a budeme se těšit na další vzájemnou spolupráci. Doufáme, že se budeme moct těšit na mnoho spokojených čtenářů, diváků i posluchačů a ještě více skvělých nápadů.

Budeme se snažit, aby Vám i nadále náš průvodce nabízel užitečný přehled toho, co se vysílá. Můžeme Vám slíbit, že i po Vánocích přineseme aktuality o silvestrovském a novoročním programu. Prosím přijměte následující „PFko“ jako malý dárek za Vaši přízeň.

Veselé Vánoce a jen to nejlepší v roce 2011 na stránkách RadioTV!

pf_radiotv

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .