Tři u jezera, Noc na Karlštejně a Wohnout o víkendu nejen na šikmé ploše

041vikend

PROGRAMOVÝ PRŮVODCE RadioTV – Prostor dostanou ve víkendových tipech tradiční hudební pozvánky na vlny FM. Mimo hudbu servírujeme pozvánky na zajímavé četby, rozhlasové hry a rozhovory s hosty. O víkendu si budete moci poslechnout novou povídku Tři u jezera, reportáž o tomto dílu jsme přinesli na RadioTV koncem června.

Víkendový speciál s…

Tradiční průvodce víkendovým českým éterem nezačne jinde než právě u speciálních víkendu. Slavní klávesáci Ken Hensley a Roman Dragoun jsou hlavními hvězdami Radia Beat – stanice navíc rozdá lístky na chystaný koncert Hensleyho a desky Romana Dragouna. Rádio Blaník pořádá víkend s Marií Rottrovou, unikátní kompilaci se všemi řadovými alby (17) a jedním DVD získá o víkendu hned několik posluchačů.

ROZHOVOR: Důležitým milníkem pro Country Radio byl rok 2010, přiděleno bylo hned 8 frekvencí

Classic FM si připomíná Karla Vlacha. Věnuje se mu pořad Světla ramp,  který bude mít tentokrát výjimečných 50 minut – neděle 16.10. ve 13:00 a úterý 18.10. ve 22:00. S Country Radiem zažijete víkend na šikmé ploše – Nezanedbatelná část country písniček ve svých textech vypráví o zločincích, banditech, desperátech, mužích na útěku. Ve vybraných hodinách zazní z úst Franty Špačka překlady anglický písní.

DOPORUČUJEME: Rádio Sázava po letech v pásmu VKV, na 89.3 FM po středních Čechách

Rádio Egrensis rozdává posluchačům CD skupiny Wohnout s názvem Našim klientům. Soutěží se v sobotu a neděli vždy v čase 8:00 – 12:00 a 15:00 – 18:00. No a v neposlední řadě Rádio Petrov o věnuje vstupenky na brněnský koncert Richarda Müllera, který se uskuteční 23.10. v Brně.

Rádio Kiss 98 tento víkend „dostane do kolen i ty největší drsňáky„, sobota a neděle totiž patří ve vysílání „slaďákům“, tedy romantickým hitům. Navíc se hraje o CD Beyoncé. Rádio Krokodýl zve na víkend s filmem Johny English se vrací. Vyhrávají se vstupenky do kina a filmové ceny k tomu premiérovému snímku.

PDF DOKUMENT: KOMPLETNÍ VÍKENDOVÉ TIPY.41

vikend_banner_040a

Hudba – nejen koncerty a alba na přání

Bonton Live na Rádiu Bonton v neděli servíruje koncert skupiny Maroon 5. Živé vystoupení Paula Simona zazní na ČRo 1 – Radiožurnálu, 13. října oslavil sedmdesáté narozeniny. Classic FM odehraje koncert Gershwin: Porgy a Bess.

Kisspárty Live s přímým přenosem v Milenium Tábor proběhne už tuto sobotu. Rádio Kiss Jižní Čechy vyřáží do srdce jižních Čech. Celou velkou taneční a hudební akci bude živě přenášet přímo do éteru, ovšem můžete ji i přímo navštívit. Jak už jsme vás informovali, Rádio Haná převléká svou oficiální hitparádu do nového zvukového kabátu.

TENTO VÍKEND: Rádio Haná převléká hitparádu do nového

Rocku vyhradíme další řádky. Rádio Čas Rock odehraje album Ride The Lightning z roku 1984 od skupiny Metallica. O dva roky dříve vzniklo album Box od Abraxas, vy jejich tvorbu uslyšíte na Gama Radiu. A v neposlední řadě Rock Radia odehrají Aerosmith – Nine Live (rok 1997), zlatá devadesátá hrají sobotu po 21. hodině prim.

Rozhlasová tvorba na vlnách historie i současnosti

Dvojka České rozhlasu uvede v sobotu detektivní příběh o vyšetřování úkladné vraždy. Na motivy Hany Proškové volně napsala Lenka Brodecká. V režii Michala Bureše se natáčela tato povídka letos v květnu. Účinkují Vladimír Krátký, Jiří Bartoň a Tereza Vilišová. Reportáž o natáčení si stále můžete přečíst na RadioTV.

NENECHTE SI UJÍT: Jak se točí detektivka aneb Pohled do zákulisí Českého rozhlasu

ČRo 3 – Vltava chystá uvedení veselohry Noc na Karlštejně od Jaroslava Vrchlického. V hlavní roli rozhlasové hry z roku 1956 uslyšíte Otomara Korbeláře, Jiřinu Petrovickou, Václava Vosku a jiné.

Rádia putují za posluchači do jejich bydlišť

Radio Beat zamíří o víkendu do olomouckého Bounty Rock Cafe se svou Rockovou pípou. O písničky na přání si budete moci psát ale i přímo ve vysílání.

LÍBÍ SE VÁM: Lucie Výborná a Jiří Pomeje jsou nejoblíbenějšími moderátory

Na Converse Block Party se koná 15. října v galerii Trafačka ve Vysočanech. Radio Spin zve na rozlučku s létem a přivítání podzimní sezóny v klubech se streetartovými umělci.

vikend_banner_040

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .