Transformační licence pro Hitrádio Orion a několik změn stanovišť kmitočtů

rrtv_021

Jednadvacáté zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) nepřineslo žádný nový kmitočet. Hitrádio Orion ovšem získalo transformační licenci, která provozovateli umožňuje vysílat analogově až do 10. října 2025. Vydána byla s podmínkou, že po skončení analogového vysílání přejde stanice na zemské digitální rozhlasové vysílání.

Hitrádio Orion smí vysílat analogově do 2025

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) v rámci své kompetence přijala žádost provozovatele Media Bohemia a udělila pro Hitrádio Orion transformační licenci k provozování rozhlasového vysílání prostřednictvím pozemních vysílačů. Licence udělená na dobu do 10. října 2025 se týká kmitočtů Jeseník 88,1 MHz / 10 kW; Opava 88,6 MHz / 0,5 kW; Ostrava 96,4 MHz / 4 kW; Třinec 98,7 MHz / 1 kW; Valašské Meziříčí 103,9 MHz / 10 kW.

RRTV.20: Oldies rádio získalo transformační licenci, Gama Radio si na Ústí ještě počká

Na žádost provozovatele vysílání Rada dobu platnosti licence prodlouží. Dobu platnosti licence lze prodloužit jedenkrát, u rozhlasového vysílání o dobu 8 let. Podruhé už musí RRTV na kmitočtové spektrum vypsat nové licenční řízení, zaváže-li se provozovatel k přechodu na digitální vysílání, smí udělit RRTV licenci právě do 10. října 2025. Více informací si můžete přečíst v minulém článku mapující 20. letošní zasedání RRTV.

radiotv_face_n02

RRTV potvrdila změny stanovišť několika vysílačů

Tentokrát RRTV jednala zejména o změně stanoviště stávajícíh kmitočtů, nabízíme přehled těchto změn. Provozovatel Media Bohemia získalo povolení přemístit kmitočet pro Hitrádio Orion Morava (Nový Jičín 95,9 MHz / 100 W), Fajn radio (Kutná Hora Kaňk 106,6 MHz / 1 kW), Fajn North Music (Děčín 89,3 MHz / 50 W), Hitrádio Magic (Náchod 92,8 MHz / 1 kW). Změny stanovišť kmitočtů se ovšem posluchačů nijak nedotknou, jednat by se mělo jen o oficiální potvrzení stávající situace.

radiotv_googleplus_02

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .