Stanice Impuls a RockZone může definitivně převzít skupina Agrofert

impuls-mikrofon-651

S přechodem Impulsu od Eurocastu k Agrofertu nemá problém ani Úrad pro ochranu hospodářské soutěže, který měl v tomto případě poslední slovo. Obchod už začátkem roku schválila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

Skupina Agrofert tak získá od německé skupiny Eurocast nejsilnější rozhlasovou stanici na trhu a k tomu pražskou regionální stanici, která se orientuje na rockovou scénu. Podnikatel a politik Andrej Babiš tak může definitivně doplnit své sílící mediální portfolio, jež čítá mediální skupinu Mafra s deníky MF Dnes, Lidové noviny a dalšími tituly a k tomu přidruženou hudební televizi Óčko.

Andrej Babiš se netají ambicí zařadit do svého portfolia i silnou televizní stanici. Jelikož se snaží budovat nejsilnější mediální impérium v zemi, nebylo by překvapením, pokud by se usilovat o koupi TV Nova nebo alespoň o poloviční podíl ve skupině Prima. Ani jedna z těchto dvou skupin ale zatím není na prodej.

Rádio Impuls donedávna rovněž nebylo na prodej, nicméně z pohledu bývalého majitele už nemělo kam stoupat. V takové situaci byl pro skupinu Eurocast prodej nejsilnější stanice na českém trhu logickým krokem.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .