Spolupracovníci slovenského Rádia Hey si stěžují na nevyplacené honoráře

hey-logo.jpgSlovenské Rádio Hey, které donedávna patřilo pod křídla české mediální skupiny GES, má údajně dluhy vůči svým spolupracovníkům. Licencovaná společnost by měla zanedlouho přejít pod nového majitele. Médiím se však ozvala skupina spolupracovníků, kteří poukazují na možné nevyplacené honoráře.

Skupinu, která dodávala autorské služby pro HEY Media Slovakia, a.s., a potažmo licencovanou firmu GES Slovakia, s.r.o., před médií zastupuje Mirka Juríčková. Ta včera zaslala do redakcí některých mediálních webů dopis, v němž informuje o aktuálním stavu prodeje slovenského rádia Hey, které má přejít do rukou společnosti Prvé finančné družstvo. Ta však ještě nemá v oblasti provozu rádií žádné zkušenosti .

Juríčková tvrdí, že společnost nevyplatila spolupracovníkům část odměn za srpen a září ani odměny za říjen a listopad. Na média se rozhodla obrátit poté, co jí společnost neuhradila odměny i přes opakované přísliby. „Po osobním setkání se zástupcem budoucího majitele v srpnu 2010 nám bylo přislíbeno, že nový majitel převezme všechny závazky související s prodejem společnosti, a že všechny pohledávky vedené vůči společnosti a doložené měsíčními výkazy práce budou uhrazeny do pěti pracovních dnů od souhlasu Rady pro vysílání, která povolila převod vlastnických práv na nového majitele.“ uvedla Juríčková.

hey-web-skScreenshot webu slovenského Rádia Hey.

Slovenská mediální rada vydala souhlas s převodem obchodního podílu licencované společnosti dne 7. prosince. Podle Juríčkové ale původní spolupracovníci nedostali své honoráře ani do včerejšího dne. „Rádi bychom podtrhli, že i přes nepříznivou situaci jsme naše služby poskytovali profesionálně a odpovědně v intencích vzájemné smlouvy, bez ohrožení vysílání a programové služby Rádia Hey. Budoucí majitel po nás několikrát požadoval loajalitu vůči společnosti. Ta nás ale přivedla do těžké osobní situace,“ dodává Juríčková. Pod jejím dopisem je pak ještě podepsáno dalších pět jmen.

Zda společnost nakonec vyplatí svým spolupracovníkům dlužné honoráře, záleží především na dohodě mezi původním a novým majitelem. Rovněž může být důležité, jestli měli dodavatelé smlouvu přímo s držitelem licence nebo jenom se servisní organizací. V některých případech totiž investoři odkupují pouze podíl na licenci a nikoliv servisní společnost.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .