Moderátorka SeeJay rádia Tereza Brokešová by se mohla stát spolumajitelkou

Dosavadní spolumajitel Svatopluk Janík hodlá převést svůj většinový podíl ve společnosti JS mediální služby s.r.o. na společníka a jednatele Jana Ševelu a novou společnici Terezu Brokešovou. Ta působí v SeeJay rádiu jako mediální konzultantka i moderátorka. Změny vlastnických podílů musí schválit vysílací rada.

Tereza Brokešová. Foto: SeeJay.cz

Tereza Brokešová. Foto: SeeJay.cz

Před několika měsíci byl ve hře i vstup zahraničního vlastníka

O nové uspořádání vlastnických vztahů žádá společnost JS mediální služby, s.r.o., která je držitelem vysílací licence pro SeeJay Rádio. Tato licence oprávňuje rozhlasovou stanici k vysílání prostřednictvím digitálních terestrických multiplexů DAB. SeeJay Radio však už několik měsíců vysílá pouze přes internet. Terestrické vysílání přerušilo i TIP rádio, které je druhým projektem společnosti JS mediální služby.

Web Digitální rádio uvedl, že obě stanice v minulosti působily v DAB+ multiplexech operátorů RTI cz i Teleko. Následně ale z těchto digitálních sítí zmizely.

Svatopluk Janík patřil v posledních letech k nejvýraznějším propagátorům digitálního rozhlasového vysílání. Ještě v prosinci loňského roku žádal vysílací radu o převod podílu svého společníka na zahraniční firmu. K tomu však nedošlo a před týdnem (15. srpna 2017) se na úřední desce RRTV objevila nová žádost, která žádá o převod Janíkova podílu na Jana Ševelu a Terezu Brokešovou.

Po schválení převodu by měl Jan Ševela navýšit svůj podíl z nynějších 34% na většinových 51%. Tereza Brokešová by měla získat zbylých 49 procent.

Aktuální studio SeeJay Radia. Fotografii poskytl zástupce SeeJay Radia

Aktuální studio SeeJay Radia. Fotografii poskytl zástupce SeeJay Radia

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .