Slovenské sportovní rádio ukončilo vysílání přes satelit

radio-sportJediné slovenské čistě sportovní rádio už není dostupné přes satelit. Rádio Šport ukončilo vysílání přes Thor 6 a nyní je dostupné pouze přes síť FM vysílačů nebo přes internet. K ukončení vysílaní došlo v poslední listopadový den. Informoval o tom i server Parabola.cz.

Rádio Šport začalo vysílat na satelitu v rámci vlny euforie slovenských privátních rozhlasových stanic, které se rozhodly zpřístupnit svůj signál i satelitním posluchačům. Původně se jednalo pouze o klienty někdejších Slovenských radiokomunikací, dnešní společnosti Towercom, která provozuje část rozhlasových vysílačů. Tyto stanice byly a jsou dostupné na družicích Astra. Některé menší rozhlasové stanice ale našly vhodný prostor i na Thoru. Patřilo k nim právě i Rádio Šport.

Tato stanice původně vysílala pod názvem Hornet rádio a vznikla s cílem podpořit rozvoj východoslovenského sportovního klubu ČH Hornets. Na českém trhu se na sportovní obsah primárně orientuje síť původně rockových rádií Hey, která kombinuje ve vysílání rock & sport.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: