Slovenské Rádio Viva může i nadále bojovat o svou licenci

viva-slovenskoCeloplošné Rádio Viva, které je pražským posluchačům známo jako předchůdce dnešního Rádia Spin, pokračuje v boji s regulátorem o svou licenci. 28 frekvencí této stanice získala loni ve výběrovém řízení neznámá společnost Corporate legal. Viva byla jediným celoplošným rádiem, které v poslední době neobhájilo svou končící licenci.

Nyní vstoupil do hry slovenský Nejvyšší soud, a rozhodnutí regulátora zrušil. V praxi tak licenční řízení pokračuje a regulátor bude muset rozhodnout znovu. Zástupci Rádia Viva rozhodnutí soudu prezentují v médiích jako své vítězství. Faktem je, že soud vrací do hry všechny frekvence Rádia Viva, nicméně zatím není jasné, jak bude rozhodovat regulátor. Ten totiž vždycky potvrzoval svá dřívější rozhodnutí, jen s jiným zdůvodněním. Za poslední roky se nestalo, že by své rozhodnutí měnil.

Rádio Viva má platnou licenci do prosince letošního roku. Pokud mu vysílací Rada udělí novou licenci, bude moct pokračovat ve vysílání nejbližších 8 až 16 let. Slovenští vysílatelé jsou nuceni obhajovat své licence, jelikož jim standardně končí platnost. Slovenský právní řád totiž nemá možnost prodloužení jednou platné licence o víc než osm let. Vysílací rada nicméně přiděluje existujícím rádiím nové licence, přičemž veřejná soutěž probíhá jen formálně. Případ Rádia Viva ale v praxi ukázal, že žádný z vysílatelů nemá na opětovné udělení licence právní nárok.

viva-lasicaSlovenský herec Milan Lasica ve studiu Rádia Viva. Foto – Rádio Viva

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: